International Moroccan Girls & Boys

V stredu 10. januára sa začali Medzinárodné majstrovstvá Maroka tímov dievčat a chlapcov do 18 rokov. Na pozvanie Marockej federácie sa tohto turnaja za Slovensko, po rozhodnutí Prezídia SKGA na návrh Komisie pre reprezentáciu SKGA a reprezentačného trénera sa účastnia:

Chlapci: Pavol Mach, Lukáš Zušťák, Tobias Munk

Dievčatá: Katarína Drocárová, Ema Dobiašová, Antonía Zacharovská

Hráči sa od pondelka pripravovali v krásnom golfovom rezorte pri Marrakechi v Samanah Golf Club Marrakech pod úpätím pohoria Atlas s jeho zasneženou scenériou, ktoré bolo dejiskom viacerých medzinárodných profesionálnych turnajov ako sú LET alebo aj kvalifikácia na LET.

Celé podujatie je sponzorované Marockou golfovou federáciou a okrem nás a domácich boli pozvané tímy Španielska, Francúzska, Belgicka, Škótska, Holandska a Tunisu. Nakoľko sa jedná o prvý medzinárodný juniorský turnaj v Maroku, ide tu o veľmi prestížnu záležitosť a hráči sú tu pod drobnohľadom novinárov, televízii ako aj printových médií.

Už na letisku nás privítal filmový štáb a kapitán tímu a reprezentačný tréner Andrew Malley musel poskytovať rozhovory. Média počas tréningových kôl sprevádzali hráčov po ihrisku čo samozrejme nie je bežné a hráči sa cítili trošku pod tlakom. Určite to bude pre nich veľká škola, pracovať pod dohľadom kamier.

V útorok vo večerných hodinách sa uskutočnilo slávnostné otvorenie, kde predstavovali na pódiu hráčov a hrali národné hymny. (viď videa).

Držíme našim hráčom palce a veríme, že budú dôstojne reprezentovať svoju krajinu.

Link na live scoring: TU

Autor: Kamil Drocár

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter