Abrahámová fantasticky otvorila sezónu univerzitnej ligy

Na prvých dvoch turnajoch si pripísala víťazstvo a druhé miesto.

Jednou zo Sloveniek, ktoré sa kvôli štúdiu dlhodobo zdržujú v Spojených štátoch je aj Aneta Abrahámová. Tej sa na prvých dvoch turnajoch v univerzitnej sezóne prvej divízie podarilo obsadiť najprv druhé, a neskôr aj prvé miesto.

Turnaj Redbird Invitational sa odohral na Weibring Golf Club v štáte Illinios 10. – 11. septembra. Zúčastnilo sa ho 12 univerzitných tímov, ktoré zastupovalo 75 hráčok. Prvý hrací deň býva na týchto turnajoch o to náročnejší, že hráčky odohrajú až dve súťažné kolá, a teda 36 jamiek. Aneta sa tejto úlohy zhostila výborne, keď svoje prvé skóre nedeľného kola 79 rán, dokázala napriek únave v poobednom kole zlepšiť o 9 rán. Na turnaji si celkovo pripísala skóre 79, 70 a 71 rán. S výsledkom +4 skončila na druhom mieste.

1. – 19. septembra sa Aneta zúčastnila súťaže Loyola Fall Invitational. Na ihrisku Flossmoore Country Club sa slovenskej hráčke darilo ešte lepšie. Pri účasti 68 hráčok zvíťazila s výsledkami 76, 74 a 72 (+6) rán.

,,To je moje druhé víťazstvo na 54 jamkovom turnaji od víťazstva na turnaji v apríli 2016. Získala som ocenenie za úspešnú športovkyňu za akademickú sezónu 2016/2017, z čoho sa nesmierne teším. Patrí mi aj ocenenie All American Scholar od Womens Golf Coaches Association, ktoré je udelené hráčkam na základe splnených rôznych športových a akademických výkonov prvej divízie,“ hovorí Aneta.

Ako vidieť našim hráčom sa darí aj za hranicami, ktorou dokazujú svoju stúpajúcu výkonnosť.

Autor: Jasmina Hečková