Aneta Abrahámová: Patrí medzi TOP 100 študentov v roku 2018

Úspešná Slovenka dosiahla ďalší veľký triumf. V zámorí sa jej podarilo dostať medzi najlepšiu stovku študentov Univerzity v Indiane v konkurencii viac ako 30-tisíc spolužiakov.

Aneta študuje v USA  biznis. V minulom roku sa jej podarilo vďaka jej študijným výsledkom dostať do výberového ,,Kelley Honors“ programu. ,,The Kelley School of Business mi dala množstvo skvelých príležitostí pre osobný rast a motivovala ma, aby som neustále teoreticky aj prakticky napredovala,“ hovorí.

 Ambiciózna Aneta v rozhovore pre hub.kelley.iupui.edu povedala, že by sa po ukončení štúdia chcela venovať golfu. Zároveň má v pláne ukončiť štúdium s titulom MBA a neskôr sa venovať kariére v reštauračnom alebo hotelovom odvetví.

A čo by odporučila svojim spolužiakom?

,,Počúvajte svojich profesorov. Sú to tie najlepšie zdroje, aké máte k dispozícii a sú tu vždy pre vás, aby vám pomohli…“  uvádza sa v rozhovore. Podľa Anety je dôležité vyvažovať golfové a študijné povinnosti. Neľahké je to najmä z časového hľadiska: ,,Bolo náročné stráviť nespočetné hodiny trénovaním, cestovaním, súťažením a zároveň byť denný študent na plný úväzok.“ Úsilie sa jej vyplatilo už niekoľko krát, keď získala rôzne ocenenia. Za najhodnotnejšie však považuje dobré vzťahy so spoluhráčmi a trénermi, ktorí sa podľa nej stali jej druhou rodinou.

Ak teda stále váhate či to skúsiť na niektorej z amerických univerzít, táto Slovenka predstavuje dokonalý príklad toho, ako sa dá zvládnuť golfové štipendium a plnohodnotne využiť svoje golfové zručnosti v spojení s akademickými poctami. Veď svoju najnovšiu cenu si do repertoáru Aneta pridala len v piatok. Za študijné výsledky jej udelili medailón Kelley Honors.

 

Celý rozhovor si môžete prečítať na TU.

 

 

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter