Aneta Hráčkou Roka Horizon League 2018

Aneta Abrahámová ukončila poslednú NCAA golfovú sezónu získaním ocenenia Hráčka Roka Horizon League 2018. V predvečer finálového turnaja Horizon League, 21.04.2018 zvolili tréneri univerzitných družstiev Anetu za Hráčku Roka za dosiahnuté výsledky v sezóne 2017-2018. Ocenenie dosiahla ako prvá hráčka v historii školy. Aneta sa umiestnila na 1.mieste rebríčka konferencie s priemerom rán 73.38 z 21 odohratých kôl. Z 9 odohraných turnajov počas sezóny sa 8x umiestnila medzi 10 najlepšími hráčkami turnaja, pričom 2 turnaje vyhrala a 3x skončila na druhom mieste.Tréneri univerzitných družstiev pri ocenení brali do úvahy i postavenie Anety na 131. mieste celonárodného rebríčka NCAA a skutočnosť, že Aneta na 9 odohraných turnajoch v sezóne v kategórii won/lost porazila celkovo 750 hráčok a len 45 hráčok zahralo lepší výsledok.

Konferencia, ktorá sa hrala na Floride, družstvo IUPUI vyhralo a prvýkrát v histórii univerzity sa po vyrovnanom súboji najmä s družstvom Oakland University kvalifikovalo mezi 72 najlepších družstiev ktoré postúpili na štyri regionálne NCCA turnaje. Aneta ako tímová kapitánka a líderka svojho družstva zahrala na posledných 3 jamkách finálového kola 3x birdie, keď jej tím viedol iba o ranu, a takto značnou mierou prispela k postupu do NCAA Regionals. Následne na regionálnej Konferencii odohranej vo Wisconsine sa umiestnila spomedzi 96 hráčok na 30. mieste po výsledkoch -2,+3,+1. Mrzí ju najma výsledok druhého kola, ktorý Anetu v silnej konkurencii pripravil o účasť na finálovom turnaji majstrostiev NCAA.

Počas svojej akademickej golfovej kariére Aneta prelomila mnoho univerzitných rekordov: najlepší individuálny a tímový priemer rán za štyri roky, najlepší priemer rán za sezónu, 106 odohratých súťažných kôl, 8 ocenení hráčka týždňa, tri roky po sebe dostala ocenenie Second and First Team od Summit a Horizon League, 5 individuálnych víťazstiev a 24krát sa na turnajoch umiestnila v TOP 10 alebo najnižší výsledok na 54 a 36 jamkovom turnaji.

Sezónu Aneta ukončila s priemerom rán 73,67 z 27 odohraných kôl a s dobrým pocitom z dosiahnutých úspešných výsledkov na univerzitných golfových ihriskách a na akademickej pôde. Ako uviedla v jednom interviewu po zaradení do 100 najlepších študentov zo 7 000 promujúcich spolužiakov: “úspech na grínoch a zároveň i v univerzitných aulách Ťa nestretne, ale s pevnou vôľou a veľkým úsilím je potrebné mu ísť oproti.”