ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom 23 090 €

Výťažok v hodnote 23 090 € z 11.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Za 11 rokov projekt venovalpriamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 206 000 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii aobčianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana a Richarda Lintnera. Šek v hodnote 5045 € prebral Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Rastislava Pavlíkovského, Marka Daňa, Martina Cibáka, Jána Lašáka, Richarda Pavlíkovského, Richarda Zednika, Martina Štrbáka aj osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, MilanKňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák a Filip Tuma. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,hokejisti dresy, hokejky a helmy. Najviac bol ocenený hokejový dres s hokejkami a helmou Zdena Cháru za 2400 € ,celý výťažok putuje OZ Dobrý pastier, ktorého takto podporil prítomný Zdeno Chára a dres Ovečkina za 1600 €. Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na cene 300 € a 2 figovníky z vlastnej produkcie Milana Kňažka za210 €.

Víťazom turnaja sa stal flajt Martina Cibáka, na druhom mieste flajt profeisonálneho golfistu Jána Friesza ml. ana treťom mieste flajt Milana Lasicu. Nearest to pin zahral Alexander Gálfy, longest drive ženy Mária Chlupisová a z mužov mal najdlhší odpal Richard Lintner. Najlepší brutto výsledok – 16 rán pod PAR ihriska (tj počet rán na 1á jamkách bez prepočtu na HCP) zahral flajt Davida a Nicolasa Bondru, Radima a Jakuba Mikulíka s Matúšom Maďarom.

Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili ajmenej zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným.

„Náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 23 tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí tu boli, ukázali veľké srdcia a ochotu pomôcť,“ povedal dojatýPeter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolopotrebné.

„Počas 8-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 56 000 € na projekty trávenia voľného času, na pomocdeťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom“ povedala Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodiny deťom. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka.“

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partneri

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER