Aktualizované ELACH 2018: Majsterkou sa stala Španielka

AKTUALIZÁCIA

Novou amatérskou majsterkou Európy pre rok 2018 sa stala Španielka Celia Barquin. Zvíťazila po výsledkoch 69, 71, 63 a 69 (-16). O napínavé finále sa postarala jej konkurentka z Nemecka, Esther Henseleit. Tá na 16-tej a 17-tej jamke zahrala birdie a na poslednej jamke tak strácala na líderku už len jednu ranu. Po nevydarenom prvom pate na 18-tom jamkovisku v podaní španielskej hráčky začínala hrozba rozstrelu vyzerať čoraz reálnejšie. Nemecká golfistka sa prihrávkou dostala kjamke, čím si zabezpečila ľahký par. Barquin ale tlak ustála a premenila trojmetrový put na par.
Natálii Hečkovej ofenzívna taktika nevyšla. V poslednom kole zahrala 78 rán a obsadila konečnú 59. priečku.
Pokojné, slnečné počasie dnes narušila prietrž mračien, ktorá sa v čase obeda prehnala ihriskom. Hra bola na približne hodinu pozastavená, neskôr opäť vyšlo slnko a hráčky sa vrátili späť na svoje pozície.
Kompletné výsledky nájdete TU

Deň tretí

NOVÝ REKORD IHRISKA Heritage v Penati na European Ladies‘ Amateur Championship 2018!
Doterajší rekord ihriska 64 rán pokorila Španielka Celia Barquin (-13). Výsledkami 69, 71 a 63 rán sa zhostila vedenia s rozdielom dvoch úderov. Druhé miesto patrí doterajšej nemeckej líderke Esther Henseleit (-11). O tretie miesto sa delí rebríčková favoritka Frida Kinhult zo Švédska, španielska golfistka Marina Escobar Domingo a Talianka Alessia Nobilio (-9).
Medzi slovenskými reprezentantkami sa situácia radikálne zmenila. Dramatický záver tretieho kola previedla Katarína Drocárová. Tá sa z takmer istého cutového miesta (T27) posunula po dnešnom výsledku (80 rán) na delenú 86. priečku, o ktorú sa delí s ďalšou Slovenkou, Lailou Hrindovou (+10). Na cut nedosiahla ani Anika Bolčíková (+8) z 68. miesta.
Iba o vlások ušlo finálové kolo Lei Klimentovej. Tá preukázala veľkú bojovnosť, keď dnešný deň ukončila s výsledkom -1, no ani to nestačilo. Nachádza na tesne „pod čiarou“, na 61. pozícii.
Dve nevydarené kolá neodradili ani Natáliu Hečkovú, ktorá sa dnes vrátila späť do hry. So skóre 75, 75 a 72 (+6) sa stala jedinou slovenskou hráčkou v cute.

Deň druhý

Po druhom dni na European Ladies‘ Amateur Championship 2018 si pozíciu líderky naďalej udržala Esther Henseleit. Tá po skóre 64 a 71 rán (-9) má stále náskok jednej rany. Na druhom mieste sa nachádza Fínka Kiira Riihijarvi s výsledkami 71 a 65 rán (-8).
Katarína Drocárová je aj po druhom kole najúspešnejšou Slovenkou. Ihrisko dnes odohrala v pare (celkovo +2) a nachádza sa na 27. pozícii. Ostatným slovenským golfistkám sa tak nedarilo a na zajtrajší cut budú musieť ešte poriadne zabojovať.
Horúce počasie si dnes vyžiadalo svoju daň, tri hráčky totiž zo súťaže odstúpili.

Deň prvý

Prvé kolo European Ladies‘ Amateur Championship je úspešne ukončené. Najlepší výsledok dňa odohrala nemecká hráčka Esther Henseleit. Ihrisko obišla s 64 (-8) ranami. Pred druhou Švédkou Fridou Kinhult (66) má náskok dve rany.
Horúce, slnečné počasie s miernym vetrom zo Sloveniek najlepšie využili Zuzana Bieliková, Anika Bolčíková a Katarína Drocárová. Tie sa aktuálne nachádzajú na delenom 53. mieste so skóre 74 (+2).
Golfovú idylku začala v poobedných hodinách narúšať hrozba búrky. Mračná sa ihrisku nakoniec vyhli a rozhodcovia neboli nútení kolo prerušiť.
O zaujímavosť dňa sa postarala Lea Klimentová. Tá na jamke číslo 18 zahrala druhú ranu do piesku vedľa jamkoviska. Ani po dôkladnom prehľadaní a prehrabaní bunkra loptičku nikto nenanšiel.

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter