EOHT: Slovenky na treťom mieste

European Olympic Hopes Trophy 2018 bolo sprevádzané letnými teplotami, netypickými pre premenlivé aprílové počasie. Na českom ihrisku Kaskáda bojovalo šesť chlapčenských a päť dievčenských družstiev zo šiestich európskych krajín.

Deň prvý: Slovenky vystrelili

V stredu začal turnaj zľahka – jedným kvalifikačným hracím kolom. V prvom dni obstáli mimoriadne dobre Slovenky. Tím podržala najmä Antónia Zacharovská, ktorá skončila na prvom mieste medzi jednotlivcami v dievčenskej kategórii a ako jediná hráčka zahrala pod parom (70). Výborne sa darilo i Viktórii Krnáčovej (74). Tá skončila na tretej priečke s rovnakým počtom rán ako druhá Kamila Handrychová (74). Družstvo dievčat tak malo výbornú štartovaciu pozíciu. Po prvom dni sa v tímovom hodnotení nachádzali na druhom mieste, za domácimi Češkami.

Chlapcom sa, žiaľ, od prvého dňa až tak nedarilo. V hodnotení mužstiev boli na samom chvoste výsledkovej listiny.

Deň druhý: Samé prehry

V jamkovej hre sa začalo súťažiť už vo štvrtok. Zápasy pritom boli rozdelené na doobedňajšie a poobedné. Slovenky sa predstavili hneď v prvom dievčenskom dueli proti súťažiacim z Nemecka. V tomto zápase ťahali slovenské reprezentantky za kratší koniec. Súperkám z Nemecka podľahli 1:4.

Do víťazného konca sa nepodarilo priviesť ani prvý zápas chlapcov. Slovinci ich porazili tesne 3:2.

Zatiaľ čo slovenské reprezentantky zbierali sily na ďalší deň, tím chlapcov sa pripravoval na nasledujúci zápas proti maďarskému protivníkovi. Slováci pokračovali v rovnakej bilancii aj poobede. V zápase utrpeli porážku s výsledkom 1:4

Deň tretí: Víťazstvo v rozstrele

Piatok bol pre oba tímy náročný. Hráčov čakali dve 18-jamkové kolá a museli premôcť sklamanie po prehratých zápasoch z predošlého dňa. Obidvom tímom sa ukážkovo podarilo prelomiť ľady v doobedňajších zápasoch. Dievčatám sa podarilo zdolať Slovinky 3:2 a chlapci zasa zvíťazili nad Nemeckom 3:2. Tí získali body pomerne jednoznačne, no v dueli dievčat sa rozhodovalo až na rozstrelovej jamke v zápase medzi Viktóriou Krnáčovou a Nezou Siftar. Výhra prišla, keď Slovenka ustála tlak a premenila rozhodujúci putt na prvej play off jamke. Slovinke sa totiž nepodarilo.

Poobede stáli Slováci proti silnému súperovi z Česka. Niekoľkonásobný víťazi EOHT, Česi, vyhrali v zápase v pomere 3:2. Naopak Slovenky nenechali nič na náhodu a vsadili na úspešnú zostavu štvorhry z rána. Výsledkom bola jednoznačná výhra Slovenska nad Maďarskom 4:1.

Deň štvrtý: Finále ako má byť

V sobotné ráno sa unavení hráči postavili na ihrisko Kaskáda v rámci EOHT naposledy. Chlapci v zápase súperili s Poliakmi, z ktorého úspešnejšie vyšla reprezentácia Slovenska (4:1). Dievčatá sa v boji o druhé miesto stretli s reprezentantkami našich západných susedov. Slovenkám sa však nepodarilo zdolať Češky a tesne prehrali 3:2. Výsledkom je tretie miesto pre Slovensko v dievčenskej kategórii. Na druhom sa umiestnili už spomínané Češky, prvé miesto obsadili Nemky.

Rovnako v kategórii chlapcov dominovali hráči z Nemecka, druhé skončilo Česko, no zmena nastala na treťom mieste. To obsadilo Slovinsko. Slovákom patrí piata priečka.

Ostrieľaný rozhodca Ján Pečo rozhodoval aj na turnaji na Kaskáde. Na našich hráčoch ocenil najmä jednotu: ,,Tímový duch bol veľmi dobrý, hráči si pomáhali, fandili a navzájom si kedíkovali. Snažili sa. Veď ako jediní porazili víťazov turnaja – Nemcov. Celkovo pôsobili veľmi dobre, jednoducho ako tím.“

 

Kompletné výsledky nájdete TU.

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter