European Ladies Club Trophy 2017: Slovenkám sa návrat na pódiové umiestnenie nepodaril

Družstvo GC Welten si vyslúžilo zemiakovú medailu.

Podľa predpokladu sa naplnili predzvesti sychravého počasia. ,,Zahrať dobrý výsledok bolo naozaj náročné. Z chladu sme boli skrehnuté na kosť a k tomu fúkal vietor, ktorý bol aj na weltenské pomery nadštandardne silný,“ opisuje náročné podmienky najefektívnejšia hráčka slovenského tímu, Natália Hečková. Tá sa v individuálnom hodnotení zaradila najvyššie spomedzi našich reprezentantiek, na delenej tretej pozícii s výsledným skóre +4 rany. Na druhú pozíciu stratila Natália jedinú ranu. Prvé miesto obsadila Holanďanka Romy Meekers, ktorej skóre predstavovalo štyri rany pod parom.
Tím víťaznej individualistky vyhral i v hlavnej skupine – v kategórii družstiev. U. G. C. De Pan bezkonkurenčne porazil ostatné družstvá o 10 rán a stal sa majstrom Európy v klubových družstvách s finálnym výsledkom -1.
Ženy z GC Welten obsadili štvrté miesto so skóre +19. Medailové umiestnenie pritom našim hráčkam ušlo pomedzi prsty, keď stratili dve rany na tretí Racing Club De France.
,,Zo všetkých strán sme počuli veľkú chválu na kvalitu ihriska. Spĺňalo tie najvyššie štandardy. Jediné, čo nás môže mrzieť, že Weltenu ušlo umiestnenie a nevyužil výhodu domáceho prostredia,“ uzatvára turnaj so slovami Ján Pečo.

Druhé kolo znamenalo pre slovenské reprezentantky prepad.

V druhom súťažnom kole v piatok robil súťažiacim najväčší problém nepríjemný, silný vietor. Paradoxne, najviac ovplyvnil práve domáce hráčky. Tie sa po výsledkoch z druhého kola dostali o niekoľko priečok nižšie, na priebežné piate miesto. Na svoje súperky zo štvrtej priečky strácajú tri rany, na tretiu pozíciu až sedem rán. 

Včerajšej líderke turnaja, Natálii Hečkovej sa nepodarilo udržať svoju pozíciu aj po druhom dni. Slovenská jednotka padla na delenú druhú priečku so skóre 76 (celkovo +2) a výrazným zhoršením oproti predošlému dňu (-2). Na prvú Marie Bechtold stráca Natália jednu ranu.

Vo vedení turnaja sú aj naďalej hráčky z holandského klubu U. G. C. De Pan. Ich skóre po dvoch súťažných dňoch sú +4 rany.

V sobotu sa hrá posledné kolo, v ktorom sa rozhodne o víťazkách European Ladies Club Trophy 2017. Predpoveď počasia nie je ani na finálne kolo veľmi povzbudivá. 

Vo štvrtok 5.10. odštartovali Európske majstrovstvá klubových družstiev. 

Turnaj European Ladies‘ Club Trophy organizovaný pod hlavičkou EGA sa tohto roku odohráva na slovenskom ihrisku GC Welten. Slovensko na súťaži zastupujú majsterky SR v klubových družstvách žien, domáce hráčky Weltenu – Natália Hečková, Alexandra Patáková a Katarína Drocárová.

Tím žien z Weltenu využil výhodu domáceho ihriska, keď sa po prvom dni umiestnil na druhej priečke. Výsledné skóre Sloveniek, tvorené súčtom rán dvoch lepších výsledkov z tímu, je +3 rany.  Na družstvo U.G.C. De Pan z Holandska pritom strácajú iba tri rany. Na delenom treťom mieste sa nachádzajú francúzske tímy s celkovým skóre +5 rán.

Po prvom dni sa jednej zo slovenských reprezentantiek senzačne podarilo postaviť do vedenia turnaja v jednotlivcoch. Natália Hečková s výsledkom 70 rán (-2) má však náskok iba jednu ranu na svoju holandskú súperku Romy Meekers (71). Dve rany na prvé miesto stráca Slovinka Veronika Levak (PAR).

Povzbudiť naše hráčky môžete prísť až do soboty. Turnaj totiž pokračuje ešte dvoma súťažnými kolami. Dnešné chladné a veterné počasie by sa malo zajtra zopakovať. O tom ako sa s ním naše hráčky vysporiadali vás budeme informovať už zajtra. 

 

Golf club Welten sa od štvrtka 5.10. do soboty 7.10. stáva dejiskom významného golfového turnaja EUROPEAN LADIES‘ CLUB TROPHY, hraného pod hlavičkou Európskej Golfovej Asociácie.

Slovenské farby budú zastupovať domáce hráčky Weltenu, ktoré ako majsterky Slovenska obdržali právo štartu na tomto Európskom šampionáte. Ženy Weltenu nastúpia v silnom zložení Natália Hečková, Katarína Drocárová a Alexandra Patáková.

Domáce prostredie by našim hráčkam malo vyhovovať, avšak golf je nevyspytateľný a ako sa naše hráčky vysporiadajú s tlakom domáceho prostredia je ťažké predpovedať. Podpora domáceho publika by určite prospela, tak usporiadatelia veria, že očakávané pekné počasie priláka dostatok divákov, ktorí si prídu pozrieť najlepších 16 európskych klubových tímov v priamej konfrontácii s našimi hráčkami.

Na turnaj sú prihlásené silné Európske tímy ako napríklad:

Francúzsko: Paris Country Club, Racing club de France,

Holandsko: U.G.C. de Pan

Nemecko: GC St. Leon-Rot e.V.

Island: Reykjavik Golf Club

Taliansko: Castelgandolfo Golf Club

Portugalsko: Club de Golf de Mirmar

Česká republika: GC Erpet

Držte našim reprezentantkám palce a príďte ich podporiť.

 

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter