European Young Masters – Slováci medzi najlepšími

Slovenskí reprezentanti do 16 rokov sa v termíne 23. – 25.7. 20015 zúčastnili na 19. ročníku turnaja European Young Masters vo Švajčiarsku. A vystúpenie to bolo vskutku parádne!

European Young Masters sú neoficiálnymi majstrovstvami Európy hráčov do 16 rokov. Podujatie sa uskutočnilo v prekrásnom prostredí na brehoch Ženevského jazera s výhľadom na najvyšší štít Európy Mont Blanc. Hralo sa na jednom z najlepších švajčiarskych ihrísk Golf du Domaine Imperial, na ktorom sa pravidelne hrávajú napríklad profesionálne turnaje Ladies European Tour. Je to ihrisko parkového typu, ktoré dokonale preverilo každého hráča, pretože vyžadovalo veľmi presnú hru.

V konkurencii 28 tímov z celej Európy sa družstvo v zložení Lea Klimentová (GK Tále), Katarína Drocárová (GC Welten), Jakub Hrinda (Lomnický GK) a Tadeáš Teťák (Penati GC) umiestnilo na skvelom 9. mieste. Našim reprezentatom sa podaril vynikajúci vstup do turnaja. Jakub Hrinda dokázal zabojovať a aj napriek pomalšiemu štartu, zahrať ihrisko v pare. Takisto vynikajúce výsledky +2 priniesli Lea Klimentová a Tadeáš Teťák. Tímový výsledok +4 nás po prvom dni zaradil až na neuveriteľné 6. miesto.

Druhý deň turnaja organizátori výrazným spôsobom sťažili hru umiestnením jamiek na grínoch, niekedy až do pozícií hraničiacimi s regulárnosťou, zrejme pod vplyvom zahrania najlepšieho amatérskeho výsledku na ihrisku, ktoré zahral v prvý deň francúzsky hráč Antoine Auboin (-8). Druhé kolo prinieslo trochu „divokejšie“ výsledky nielen u našich hráčov, ale takisto aj v celom poli. Po druhom dni slovenské družstvo kleslo na 10. miesto, keď sa do výsledkov družstva započítali výsledky Kataríny Drocárovej (+3), Jakuba Hrindu (+3) a Lei Klimentovej (+5).

Do posledného dňa turnaja išli naši hráči odhodlaní udržať pozíciu v najlepšej desiatke družstiev. Všetci štyria skvelo zabojovali a aj napriek veterným podmienkam výbornými výsledkami dokázali udržať naše družstvo medzi najlepšími.

Celkovými víťazmi European Young Masters sa stali golfisti Francúzska (-3) pred reprezentantmi Belgicka (+5) a Fínska (+10). Súťaže jednotlivcov vyhrali Francúzka Pauline Roussin-Bouchard (-2) a Nór Markus Braadlie (-5), ktorý si svoj triumf zabezpečil krásnym 7-metrovým birdie putom na poslednej jamke.

„Do Švajčiarska sme išli odhodlaní podať čo najlepšie výkony a zlepšiť naše najlepšie umiestnenie z minulého roka, ktorým bolo 19. miesto. Dúfali sme, že tentokrát sa nám podarí skončiť do 15. miesta. Konečné umiestnenie je pre nás všetkých obrovským príjemný prekvapením. Takisto naše výkony boli prekvapením pre organizátorov, čo aj ocenili pri záverečnom vyhodnotení, keď nás vyhlásili ako najväčšei prekvapenie turnaja. Musím pochváliť všetkých hráčov za skvelý prístup a vytvorenie skutočného tímového ducha. Odhodlanie, s akým nastúpili do posledného kola ma nenechalo na pochybách, že tú desiatku udržíme. Výborné je, že na budúci rok sa tohoto turnaja môžu, v prípade ich dostatočnej výkonnosti, znovu zúčastniť až traja naši hráči z tohtoročného výberu. Bude sa hrať na tomto istom ihrisku, tak tu už budú skoro ako doma. Špeciálne by som chcel ešte poďakovať Lei Klimentovej za výbornú reprezentáciu Slovenska na štyroch ročníkoch tohto podujatia“,zhodnotil vystúpenie našich hráčov kapitán Rastislav Antala.

Bolo to moje posledné vystúpenie na tomto turnaji. Hrala som tento turnaj už 4-krát , ale ani vo sne ma nenapadlo, že by som sa rozlúčila takýmto krásnym umiestnením. Hralo sa mi dobre a až na malé zaváhania som so svojim výkonom spokojná. Reprezentačné výjazdy sú vždy výbornou skúsenosťou a verím, že na budúci rok baby a chalani naše umiestnenie ešte zlepšia,“ dodala s úsmevom Lea Klimentová.

„Na začiatku turnaja som bol trochu nervózny, pretože to bolo moje prvé vystúpenie v tímovej súťaži v drese Slovenska. Vedel som, že všetci očakávajú odomňa kvalitné výsledky, čo mi trochu zväzovalo ruky, ale po pár jamkách to zo mňa opadlo a hralo sa mi dobre. Škoda zopár chybičiek hlavne druhý deň, keď som mal kolo výborne rozohrané, mohli sme sa aj ako tím, aj ja individuálne, umiestniť ešte trochu lepšie. Hrať v tíme je iné ako hrať individuálny turnaj a som veľmi rád, že som to zažil a teším sa na ďalší výjazd, ak budem nominovaný,“povedal Jakub Hrinda, ktorý skončil v individuálnom hodnotení na peknom 8. mieste.

Výsledky nájdete TU

Fotogalériu nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partneri

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER