Golfistka o víkendovej Juniorke: žartovali sme, či neprišiel hurikán Irma

Cez víkend sa odohrala posledná zo série KPMG SKGA Tour 2017. Dejiskom sa stal golfový klub v Hrubej Borši.

S hurikánom v chrbte

Začínajúca jeseň sa prejavila v plnej sile a ukázala svoju odvrátenú tvár. K záveru sezóny mali mladé golfistky a golfisti nešťastie na ťažké poveternostné podmienky. ,,Počasie nám hru sťažovalo, najmä vietor, ktorý oba dni ku koncu hry zosilnel. Miestami sme žartovali, či hurikán Irma nezablúdil. Paradoxom je, že vietor typický pre Báč bol v Hrubej Borši ešte silnejší,‘‘ opísala úskalia víkendovej súťaže účastníčka turnaja, Paulína Ravluková.

Golf sa však hrá za (takmer) každého počasia a tieto podmienky dokázal vo svoj prospech najlepšie využiť Lukáš Zušťák, ktorý zahral najlepší súčet výsledkov z oboch dní spomedzi hráčov zo všetkých kategórií.  So skóre 74 a 73 rán zvíťazil v kategórii dorastencov. So stratou 10 rán sa na druhej priečke umiestnil Matej Babic (82,75) a na treťom mieste skončil Lukáš Gabura (83,77).

Žiaden veľký boj nenastal ani u dorasteniek. Alexandra Maliková zvíťazila, rovnako ako jej kolega z chlapčenskej kategórie, s prehľadom o deväť rán. Na druhé miesto sa po menej vydarenom prvom kole dostala Linda Ilavská (84,77), ktorá na tretiu priečku odsunula Sydney Kašinskú (82,82).

Posledná Juniorka

Dobre sa vodilo i Alexandre Patákovej, ktorá bola úspešná medzi juniorkami. Zvíťazila s výsledkami 72 a 76. Druhé miesto patrí Paulíne Ravlukovej (74,78) a treťou v poradí je Oľga Prachařová (76,79).

Alexandra Patáková oceňuje úsilie usporiadateľov: ,,Turnaj bol dobre zorganizovaný, teším sa, že sa v takomto duchu lúčim s juniorským golfom a tiež, že sa mi podarilo svoj posledný ,detský‘ turnaj vyhrať, ‘‘ Na svoju hru už bola kritickejšia: ,,Prvý deň sa mi darilo viac navzdory vetru a to aj vďaka dobre fungujúcemu puttovaniu. Druhý deň to už bolo horšie. Nevychádzali mi prihrávky a občas sa mi podarilo zablúdiť do lesa.‘‘ vtipkuje na záver.

Miroslav Gordan (78,75) sa stal výhercom v najstaršej juniorskej kategórii. Medzi 21-ročnými chlapcami zvíťazil o jednu ranu nad Andrejom Matečekom (77,77) a Marekom Patzeltom (74,80). Tí síce zahrali zhodne 154 rán, no zásluhou lepšieho výsledku z druhého hracieho dňa obsadil druhé miesto Mateček.

Slovenská golfová špička sa už budúci týždeň chystá na posledný KPMG SKGA turnaj. Ten sa presunie 15. – 17. septembra na ihrisko GGGR Skalica v Skalici.

Rozlúčka s TON

Súčasne sa v Hrubej Borši konali aj deviaty a posledný desiaty turnaj Túry Olympijských nádejí v roku 2017. Odolnosť detí bola skúšaná naozaj náročnými podmienkami. Ani počasie nedokázalo tých najbojovnejších pripraviť o medaile.

Medzi víťazmi sa ukázali prevažne známe mená, ktoré sa na popredných priečkach na TON umiestňujú pravidelne. V sobotnom kole si výhru, z veľkej časti nad vetrom, užil s výborným výsledkom Bernard Vereš (72) v A kategórii, ktorý svojich súperov zatienil o 13 rán. V Béčku patrila prvá priečka Kataríne Chynoranskej (92), chlapcom v kategórii C skrížil plány Tomáš Šmiček (80) a v Déčku sa objavil na prvom mieste nováčik Laura Póšová (92).

Dvaja zo spomenutých víťazov si pohár odniesli i v nadchádzajúcom hracom kole. V sobotu si výhru zopakovali Katarína Chynoranská (86) a Tomáš Šmiček (76). Svoje žezlo si v kategórii D vybojovala naspäť Dominika Bobríková (83). Jakub Plech vystriedal Bernarda Vereša. Ten sa umiestnil na druhom mieste.

Autor: Jasmina Hečková