K+K MT 2018 v Moravských Topliciach – Slovinsko

Termín K+K MT 2018 turnaja na tento rok organizátori navrhli tak, že nás zastihol na začiatku sezóny. No i napriek skorému termínu, nominačné kritéria hodnotili až tri dvojdňové turnaje. Tieto turnaje Sedine, Welténe a v Red Oak sa uskutočnili za výborného počasia a ich výsledkom bolo vytvorenie dvoch rebríčkov. Rebríček Brutto KK a rebríček Netto KK. Tieto rebríčky boli odsúhlasené VR ASGS. ŠTK na základe týchto rebríčkov postupne  oslovovala jednotlivých hráčov až bola naplnená požiadavka organizátora vyslať 12 hráčov.

Turnaj K+K MT 2018 sa uskutočnil v dňoch 4. až 7. Júna 2018 v Moravských Topliciach a golfové ihrisko Livada privítalo 72 hráčov zo 6 krajín bývalého Rakúsko-Uhorska . Skôr rovinaté ihrisko bolo vo veľmi dobrej kvalite. Rýchle gríny a dlhé štvorpary skúšali tri dni schopnosti stredoeurópskych seniorov.

Slovenská reprezentácia 55+ sa skladala z dvoch družstiev. Družstvo Brutto reprezentovali tri dvojice Valíček Ladislav a Mitro Vladimír; Fecko Jozef a  Jaška Vojtech; Chudý Štefan a Weiss Viliam. Družstvo Netto tvorili tri dvojice: Kolenič Vladimír a Sýkora Vladimír; Krčmar Miroslav a Kozel Stefan; Holos Anton a Peter Muška. Kapitánom Slovenskej reprezentácie bol Peter Muška ktorý sa zároveň zúčastnil aj stretnutia prezidentov seniorských asociácii zúčastnených krajín, ktoré je pravidelnou agendou týchto turnajov.

Stretnutie slovenských reprezentantov bolo v pondelok o 11:00 na recepcii hotela. Po stretnutí nasledovalo tréningové kolo a večer bola porada kapitánov kde sa upresnili propozície turnaja. Posun informácii ako aj posun inštrukcii medzi účastníkmi turnaja prebiehal pomocou aplikácie WhatsApp. Touto aplikáciou získali všetci rovnaké informácie či už o štarte, farbe dňa, alebo okamžite o výsledkoch kola. Ako vidno seniori idú s dobou. Brutto team väčšinou začínal ráno a Netto team uzavieral štartovné kolá čo bolo okolo 12:00 a keď teplota už bola nad 30°C. Iba na tretí deň keď sa začínalo aj z 10 tej jamky a hralo sa už o 10:00bolo trochu chladnejšie.

Večer po ukončení porady kapitánov nasledovalo slávnostné otvorenie. Všetkých šesť reprezentácii vo svojich uniformách ako sprievod prišli na terasu hotela, kde nasledoval krátky program, pohár šampanského na privítanie a malé pohostenie. Prítomných privítal prezident slovinských seniorov Ljubo Marion a starosta mesta Moravské Toplice.

Śučasťou programu K+K MT je aj stretnutie prezidentov seniorských asociácií zúčastnených krajín. Organizátor riešil toto stretnutie pracovnou večerou prezidentov aj s manželkami. Hlavnámyšlienka a následne aj záver pracovnej večere boludržať turnaj v pôvodných zámeroch a urobiť všetko pre to aby sme ho ako tradíciu zachovali pre budúcnosť“. Prezident českej asociácie pozval reprezentácie ostatných piatich krajín na budúcoročné 39. stretnutie, ktoré sa bude konať v Golf and Spa Resort Konopište.  Predpokladaný termín je začiatok júna.

Galavečer sa konal v predvečer posledného kola. Kapacita hotela Livada umožnila pripraviť slávnostnú večeru pre všetkých účastníkov turnaja. Priateľskému stretnutiu slávnostnú atmosféru dodávali národne golfové uniformy.

Turnaj: Prvý deň sa hralo 4BBB. Druhý deň sa hralo Greensome stableford . Tretí deň bol štandardný stableford netto a stabaleford brutto. I napriek zaujímavým výsledkom v prvých dvoch dňoch,zásadne rozhodnutie o poradí určoval výsledok z tretieho dňa.  Štyri najlepšie výsledky zo stablefordbrutto, alebo stableford netto pomenili dočasné poradie. Poradie v záverečnej tabuľke turnaja skupiny Brutto v podstate kopírujú hodnoty HCP  jednotlivých reprezentačných teamom. Česko potvrdilo svoje postavenie najsilnejšieho teamu i tým, že získalo aj cenu za najlepšieho brutto hráča. Pán Kotek Tomáš s HCP 2.5 získal 32 brutto bodov. Zo slovenského  teamu sa najlepšie umiestnil Fecko Jozef s počtom brutto bodov 25.

Netto team sa po prvom dni tešil prvému miestu. Aj keď iba o jeden bod pred maďarským teamom.  Po druhom dni zvýšil slovenský team svoje skóre o ďalších 5 bodov. Ale to nestačilo. Posledný, tretí deň rozhodoval o všetkom. Pri hre stableford netto  maďarský team získal o sedem stablefordovýchbodov viac a tak sa Slovensko tešilo “iba” z druhého ale zaslúženého miesta. Rozdiel bol jeden bod. Maďarsko získalo 287 a Slovensko 286 stablefordových bodov.  Štandardne dobrý výkon podali páni Holos Anton a Krčmar Miroslav. Na záverečnom  stretnutí boli členovia slovenského reprezentačného Netto teamu ocenení striebornými medailami.

Výsledky K+K MT 2018:

Brutto team:​​​​​Netto team:

Česko​​​250​​​Maďarsko287

Rakúsko ​​241​​​Slovensko286

Chorvátsko​​232​​​Česko​​279

Slovinsko​​216​​​Rakúsko265

Maďarsko​​201​​​Slovinsko264

Slovensko​​190​​​Chorvátsko252

Autor: Peter Muška

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter