KPMG SKGA TOUR odštarovala v Lomnici

Spravodajstvo po treťom dni:

,,V priebehu tohto turnaja sme zažili všetky štyri ročné obdobia,’‘ sumarizuje situáciu po poslednom hracom kole hlavný rozhodca, Ján Pečo. V nedeľu ráno sa situácia s počasím natoľko vyostrila, že sa organizátori rozhodli pozmeniť podmienky. Pre mimoriadne silný vietor skrátili ženské odpaliská zo štandardných žltých na modré odpaliská.

Koniec dobrý, všetko dobré

Výhry mu nestačia, mieri k profíkom.

Pomyselnou čerešničkou na úspešnej amatérskej kariére Adama Puchmeltera sa stala práve výhra na turnaji SKGA na jeho domovskom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Tento turnaj bol totiž jeho poslednou súťažou so štatútom amatéra, keďže Adam sa rozhodol rozšíriť rady slovenských profesionálov. Zvíťazil o jednu ranu s výsledkami 69, 73, 76. Na druhej priečke sa umiestnil Jan Jedlička (69,71,79) tretiu pozíciu si udržal Pavol Mach (77,69,75).

,,V mene Slovenskej golfovej asociácie chcem poďakovať Adamovi za vzorný prístup k reprezentácii. Vždy za každých podmienok bol pripravený a chvályhodne zastupoval slovenské farby,’’ dodáva na záver Pečo II.

Ľavou zadnou

Víťazkou ženskej kategórie sa opätovne stala Natália Hečková (75,70,71), ktorá sa i dnes napriek silnému vetru dostala pod par ihriska. Natália si už po niekoľký raz poradila so súperkami veľmi ľahko a hladkú výhru okorenila 20-ranovým náskokom. Na druhom mieste sa, o ranu pred Gabrielou Robertou Vítů (78,80,79), umiestnila Oľga Prachařová (77,83,76).

Spravodajstvo po druhom dni:

Hečková, Jedlička a Mach pod parom, Puchmelter predviedol mimoriadny výkon.

Hráči na SKGA túre už majú za sebou i druhé hracie kolo turnaja. Aj dnes podľa riaditeľa turnaja, Jána Peča II. nebol priebeh poznačený nijakými komplikáciami.

Na prvom mieste sa pred finálovým kolom nachádza Jan Jedlička (69,71). Adam Puchmelter (69,73), ktorý bol po prvom kole na delenom prvom mieste, po sobotnom kole stráca na lídra dve rany. Adamovi sa však dnes podaril mimoriadny kúsok, keď na 18-tej štvorparovej jamke dokázal zahrať prvý úder priamo na jamkovisko. Rana turnaja musela vzduchom preletieť minimálne 290 metrov, aby preletela potok lemujúci okraj jamkoviska.

Najúspešnejšiu trojicu hráčov uzatvára Pavol Mach (77,69). Ten sa postaral o najlepší výsledok druhého hracieho dňa, 69 rán. Natália Hečková (75,70) vedie v kategórii žien. So skóre 70 rán si vytvorila zrejme už nedostihnuteľný náskok, 12 rán. O druhé a tretie miesto sa ale stále bojuje tesným s rozdielom. Michaela Vavrová (75,82) vedie o jedinú ranu nad Gabrielou Robertou Vítů (78,80).

Na Black Stork skončilo napínavé prvé kolo:

Mínusové výsledky sa v prvom hracom kole podarilo zahrať viacerým hráčom. A to navzdory komplikáciám v podobe dvojhodinových prehánok. Počasie na tatranskom ihrisku bolo inak prijateľné a organizátori veria, že sa tento trend udrží až do nedeľného, posledného kola.

Delené prvé miesta

V mužskej kategórii sa dostal na predbežnú tretiu priečku Michal Brezovský. Jeho výsledok 74 rán však na prvé dve miesta ani zďaleka nestačí. Tieto priečky obsadzujú český hráč Jan Jedlička a Adam Puchmelter. So skóre 69 rán (-3) sa delia o prvé miesto.

Medzi ženami je situácia rovnako napínavá. Na delenom prvom mieste sa nachádza Natália Hečková spolu s Michaelou Vavrovou. 18 jamiek prešli so súčtom rán 75. Tretie miesto patrí Oľge Prachařovej so 77 ranami.

,,Rough dnes trestá príliš ambicióznych hráčov. Tráva mimo fairwaye je vysoká a niektorí na to doplatili,’‘ povedal na margo prvého hracieho kola riaditeľ súťaže a hlavný rozhodca, Ján Pečo II.

Jeho kritickým slovám sa dnes nevyhli ani slovenskí reprezentanti: ,,Osobne ma veľmi mrzí, že niektorí reprezentanti sa po zverejnení nominácií, bez závažného dôvodu, turnaja nezúčastnili. Samozrejme, česť výnimkám, ktoré hrajú na zahraničných turnajoch s vysokým ratingom.’’

Keď je čo chváliť

Z posledného turnaja SKGA, odohratého v Skalici, máme naopak veľmi príjemné správy. Do redakcie prišiel tip na poďakovanie dvom hráčkam, za prejavenie charakteru a čestného správania. Sú nimi Táňa Čičová a Ema Dobiašová. Tieto golfistky sa v priebehu jedného z hracích dní stali nálezkyňami vyššej peňažnej sumy, ktorú následne odovzdali ich pôvodnému majiteľovi. Za toto správanie im patrí obdiv a všetka česť. 

,,Je to pekné gesto od hráčok, ktoré vedia čo sa patrí!’’ reagoval na incident, zo začiatku júla, Ján Pečo.

Za vzornú reprezentáciu im patrí poďakovanie.

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter