Medzinárodné seniorské majstrovstvá Slovenska na rany

Medzinárodné seniorské majstrovstvá Slovenska majú svojich víťazov. Trojkolový turnaj, ktorý sa hral na rany sa skončil v Hrubej Borši v piatok.

Riaditeľ turnaja, Peter Kadlíček vyjadril spokojnosť s prípravou ihriska i s účasťou. Po dvoch dňoch bol stanovený cut, kedy v turnaji pokračovala v každej kategórii polovica hráčov. Slováci zúročili znalosť domácej pôdy a zvíťazili v oboch mužských kategóriách aj v medzinárodnom hodnotení. Medzi Strokes mužmi, a teda od 50 rokov, sa víťazom stal Igor Taraba (77, 78, 75) jednu ranu pred poľským hráčom Slawomirom Komonskim (78, 74, 79). Ďalšie pozície obsadili slovenskí golfisti Juraj Šitina (80, 77, 82) a Peter Straňák (84, 83, 76).

Anton Strnad (88, 95, 87) sa do vedúcej pozície v kategórii Master Men (70+) dostal vydareným posledným kolom, keď zahral 87 rán. Druhé miesto patrí Václavovi Schovánkovi (91, 90, 92) z Českej republiky, tretia pozícia v rámci medzinárodného hodnotenia prináleží Andrejovi Černákovi (89, 99, 87).

Do ženskej kategórie Master sa prihlásila jediná žena. Češka Anna Vittová zahrala ihrisko na 94, 94 a 97 rán.

Strokes Women ovládli takisto Češky. Anna Dzurenda (79, 78, 84), Blanka Dědečková (84, 84, 81), Barbora Stárková (89, 85, 82). To je poradie v medzinárodnom hodnotení, v národnom sa na prvej priečke objavila Eva Klačková (95, 87, 92), na druhej Katarína Opršalová (91, 93, 93) a na treťom mieste sa umiestnila Mária Hrušková (88, 93, 96).