Medzinárodné zastúpenie na prvej SKGA Junior Tour

Viac ako 80 súťažiacich sa uplynulý predĺžený víkend zúčastnilo na prvom turnaji zo série SKGA Junior Tour 2018 v Penati. Hráči zo Švédska, Nemecka, Slovinska, či susedného Maďarska a Česka zamiešali kartami vo viacerých kategóriách.

Silná zostava z Maďarska

Najvýraznejšie prítomnosť hostí zo zahraničia pocítili chlapci z kategórie dorastencov do 16 rokov. Pódiové umiestnenia totiž získali výlučne zahraniční hráči. Víťazom sa stal maďarský golfista Bence Kotel (70, 71, 74), ktorý je svojím slovenským súperom známy už z turnajov v predošlej sezóne.

V juniorskej kategórii A do 21 rokov, naopak, hviezdil Slovák. Michal Brezovský zahral najlepší výsledok turnaja, navyše sa počas každého hracieho kola dostal pod par ihriska (70, 67, 71). Jeho protivník Pavol Mach skončil na druhom mieste s rozdielom šiestich rán. Na tretej priečke sa umiestnil Švéd David Lundgren, ktorý na Macha stratil ďalších šesť rán.

Búrky ohrozovali štart

Tesný súboj sa odohral medzi Anikou Bolčíkovou a Leou Klimentovou. V kategórii B nakoniec dominovala Bolčíková s výsledkami 74, 76 a 71 rán. Klimentová obsadila druhú priečku so stratou dvoch rán. Na tretej pozícii sa umiestnila Ema Dobiašová.

Nebyť Viktórie Krnáčovej na bronzovom stupienku, kategória D by takisto nemala slovenské zastúpenie v prvej trojke. Prvé dve priečky obsadili Agáta Vahalová a Anna Andrýsová.

Okrem veterných a chladnejších podmienok v prvý deň, hráčom počasie vyšlo v ústrety. Organizátori sa v piatok ráno dokonca obávali posúvania štartu. Začiatok podľa harmonogramu ohrozovali búrky, ktoré ale napokon ustúpili a hráči vyrazili na ihrisko včas.

Riaditeľ súťaže Ján Pečo ocenil predovšetkým úsilie hosťujúceho ihriska: „Chcel by som vyzdvihnúť najmä prípravu ihriska. Naozaj špičková úroveň, a to bol začiatok apríla.“

Na TON slabá účasť

V sobotu sa začali aj prvé dve kolá juniorskej Túry olympijských nádejí. Súťažiaci boli rozdelení štandardne do štyroch kategórii podľa veku. V kategórii A chlapcov do 14 rokov zvíťazil oba hracie dni Matúš Kudláč s výsledkami 77 a 80 rán. Poradie sa nemenilo ani na ďalších priečkach, druhé miesto obsadil Gabriel Onduš, na treťom sa umiestnil Alex Kováč.

V rovnakej vekovej kategórii B dievčat sa víťazkou obidvoch turnajov stala Dominika Bobríková. Zahrala 80 a 85 rán. Jednako sa oba dni umiestnila na druhom mieste Alexandra Šulíková. Katarína Chynoranská tretiu priečku z prvého turnaja nedokázala obhájiť a v nedeľu jej miesto prevzala Lilian Lužinská.

Medzi C-éčkovými chlapcami, a teda do 12 rokov zvíťazil líder skupiny Tobias Munk s počtom rán 82 a 83. Na ostatných dvoch pódiových umiestneniach sa mená prestriedali.

Dievčatá z kategórie D rovnako nemali stále víťazky. Sobotné súťažné kolo bolo šťastným pre Anniku Kohoutkovú (90). Tá sa na nedeľnom turnaji nezúčastnila a výherkyňou tohto turnaja sa stala Vivien Vranková (91).