O pohár prezidenta SKGA 2017 – GC Pegas obhájil titul

V súťaži juniorských družstiev do 16 rokov potvrdili dominanciu minuloroční víťazi.

Cez víkend vyvrcholí juniorská sezóna posledným tohtoročným turnajom juniorov z dielne SKGA – majstrovstvami Slovenska žiakov vo veku do 12 a do 14 rokov. V piatok, 29. septembra, ale mladí golfisti ešte posilnili tímového ducha v súťaži O pohár prezidenta SKGA. Turnaja sa zúčastnilo 8 zmiešaných družstiev z golfových klubov Pegas, Skalica, Welten, Borša, Tále, Trnava, Penati a z Lomnického GK.

Štvorčlenné tímy si zmerali sily v jamkovej hre, pričom každý z tímov nominoval dvoch hráčov na dvojhry a ďalších dvoch na jednu štvorhru. Podľa vylosovania sa hráči stretli vo vzájomných zápasoch, z ktorých najúspešnejšie vyšli tímy GC Pegas a GC Skalic. Tie získali po tri body a s rovnakým počtom bodov o výhru bojovali v playoff. Do rozstrelu obe z družstiev nominovali jedného zástupcu do finálneho súboja dvojhry.

Za GC Pegas nastúpil Bernard Vereš a GC Skalica vsadilo na Adrianu Vinterovú. Zápas bol nerozhodný a hráči bojovali až po tretiu extra jamku, na ktorej nakoniec zvíťazilo mužstvo z Pegasu. Na treťom mieste skončil tím GC Weltenu s dvomi vyhratými zápasmi. Ocenenia mladým hráčom odovzdal prezident SKGA, Tomáš Stoklasa.

Na golfovom ihrisku Sedin sa zajtra bude pokračovať v bojoch o majstra medzi žiakmi a po tomto turnaji sa dozvieme aj konečné poradie hráčov z Túry Olympijských Nádejí za celý rok. Pre viac informácii sledujte aj náš facebookový profil @skgagolf.