O Pohár Prezidenta: Víťazným družstvom je Pegas

O Pohár Prezidenta SKGA je juniorský turnaj, na ktorom si každoročne merajú sily klubové družstvá z celého Slovenska. Tohtoročná súťaž sa odohrala v piatok, 12.10. na ihrisku Tri Duby v Sliači.

Turnaja sa zúčastnilo sedem štvorčlenných tímov, pričom každé družstvo odohralo tri zápasy – dve dvojhry a jednu štvorhru. Duely sa určili žrebovaním a nasledoval canon štart.

Najlepšie počínali hráči golfového klubu Pegas. Do víťazného konca priviedlo všetky zápasy družstvo v zložení Alexandra Malíková a Bernard Vereš – ako singlisti, o štvorhru sa postarala Elena Mária Tarabová spolu so Samuelom Husárikom. V dvojhrách porazili golfisti Pegasu súberov z Hrubej Borše a Skalice, vo štvorhre boli úspešní rovnako proti tímom Hrubej Borše a Skalice.

Druhé miesto obsadili juniori z GC Welten s dvomi bodmi, zo štvorhry a dvojhry. Klub Penati sa rovnako s dvomi bodmi umiestnil na tretej priečke po neúspešnom rozstrele. V ňom sa stretol reprezentant Weltenu, Matúš Kudláč s Tobiasom Munkom za Penati. Kudláč zvíťazil na druhej play-off jamke s birdie.

Juniori počas víkendu na ihrisku Tri Duby pokračujú. V sobotu a v nedeľu sa totiž odohrá posledný z majstrovských turnajov – šampionát žiakov do 12 a do 14 rokov.