Prvá SKGA TOUR: Aj s hole in one!

Hole in one aj rekord ihriska. Tieto méty sa počas uplynulého víkendu podarilo dobiť súťažiacim na prvej tohtoročnej SKGA túre.

Tá štartovala v piatok na novom ihrisku Sedin. Hráči sa okrem úzkych fairway-í, hustých roughov a neľahkých pin pozícií museli vysporiadať aj s počasím. Piatok a podobne aj sobota boli slnečné a horúce, v nedeľu sa k tomu pridal aj silný vietor. Ten komplikoval hru najmä ženám: ,,Proti vetru boli niektoré jamky nesmierne ťažké. Z našich odpalísk je ihrisko celkom dlhé aj bez vetra,“ vysvetľuje situáciu Natália Hečková (73, 74, 73), ktorá patrí medzi najdlhšie hráčky. Tá sa po dramatickom poslednom kole stala víťazkou turnaja, keď si zachovala chladnú hlavu a s konzistentnými výsledkami sa z tretieho miesta dostala do vedúcej pozície. Druhé miesto s trojranovou stratou obsadila Katarína Drocárová (76, 70, 77). Anike Bolčíkovej (72, 72, 80) nevyšiel tretí hrací deň a z vedenia sa posunula na tretiu priečku.

V kategórii mužov sa na treťom mieste umiestnil Branislav Lučanský (77, 77, 76). Na druhého Michala Brezovského (77, 71, 77) stratil päť rán. To je však s priepastným rozdielom medzi prvým miestom zanedbateľný nepomer. Pavol Mach ((72, 69, 70) totiž zvíťazil s náskokom 14-tich rán. V druhom hracom kole v sobotu dokonca vytvoril nový rekord ihriska – 69 rán (-4, PAR 73).

,,Ihrisko nebolo vôbec jednoduché. Prvý deň mi nešlo puttovanie, no po hre mi s tým tréner pomohol, a to sa odrazilo aj na hre v ďalších dvoch kolách,“ hodnotí hru Pavol Mach. Navzdory skvelému výsledku priznáva, že ho celkom nečakal: „Počas kôl som nemal pocit, že až tak dobre hrám, ale som spokojný s krátkou hrou a ranami do 100 metrov.“

Milé prekvapenie zažil aj Adam Šangala. Tomu sa na 12-tej jamke podarilo streliť povestný hole in one.

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter