Rory Sabbatini je slovenský občan

Profesionálny golfista Rory Sabbatini sa stal oficiálne občanom Slovenskej republiky. V stredu zložil sľub na pôde Generálneho konzulátu SR v New Yorku a prevzal si listinu o udelení občianstva.

Rory Sabbatini, rodák z juhoafrického Durbanu, bude vlastniť slovenský pas. Slovenská golfová asociácia (SKGA) pošle listinu o získaní občianstva aj Medzinárodnej golfovej federácii, aby mohol 42-ročný golfista súťažiť pod slovenskou vlajkou. „Som veľmi rád, že som mohol prísť na slovenský konzulát do New Yorku a zúčastniť sa na peknej slávnosti. Verím, že vybojujem pre slovenský golf úspešné výsledky a budem zdrojom inšpirácie pre slovenskú mládež,“ povedal po slávnostnom akte Rory Sabbatini.

„Teší nás, že Rory získal slovenské občianstvo do termínu, ktorý stanovila Medzinárodná golfová federácia v súvislosti s jeho potenciálnou účasťou na olympijských hrách v Tokiu. V kvalifikačnom období ho už bude registrovať ako slovenského športovca,“poznamenal viceprezident SKGA Rastislav Antala.

Prvým veľkým podujatím pre čerstvého Slováka Roryho Sabbatiniho, niekdajšieho účastníka elitnej desiatky svetového golfového rebríčka, bude Sony Open na Havaji, ktoré v rámci PGA Tour štartuje v prvej polovici januára. „Naša krajina bude mať historicky prvého zástupcu v prestížnej PGA Tour. Týmto krokom sme vstúpili do najvyššej golfovej ligy. Veríme, že Rorymu sa podarí dosiahnuť úspešné výsledky pre slovenský golf a dokáže vzbudiť záujem verejnosti aj našich detí, aby sa začali aktívne zaujímať o golfové dianie,“doplnil Rastislav Antala.

Od 1. júla 2018 beží pre Roryho Sabbatini aj kvalifikácia na olympijské hry 2020. Ak všetko pôjde podľa plánov, miestenka do Tokia by mu vďaka redukovanému poradiu nemala uniknúť.  „Okrem štandardných turnajov v rámci PGA Tour nás čaká pravdepodobne aj niekoľko štartov v európskej tour. Taktiež sa budeme snažiť prebojovať na podujatie kategórie major, čo nie je jednoduché, ale ani nereálne,“avizuje Rastislav Antala.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER