SKGA Junior Tour : Mach s víťazstvom pod parom

Druhý víkend juniorských turnajov odštartoval na novom ihrisku neďaleko Nitry s názvom Red Oak Golf Club. Súťaže sa okrem domácich hráčov zúčastnili aj golfisti zo zahraničia.

Nechýbalo mínusové skóre

Slováci si čoraz častejšie môžu na domácej pôde zmerať sily v medzinárodnej konkurencii.

Víťazstvo si napriek tomu v kategórii dorasteniek do 16 rokov nenechala vziať Antónia Zacharovská (78, 77, 73). Tá porazila Luciu Hrbíkovú (78, 77, 73) na druhom mieste a Viktóriu Krnáčovú (82, 78, 80) na tretej priečke.

V rovnakej vekovej kategórii chlapcov bojovali hráči s medzinárodnou konkurenciou neúspešne. Prvé dve priečky obsadili cudzinci. Víťazom kategórie sa stal Čech Hynek Groh po kolách 73, 73 a 76 rán. Druhý stupienok patril golfistovi z Rakúska Kaitovi Redl (74, 79, 74). Prvým zo slovenských hráčov bol Jakub Plech (76, 75, 79) na tretej priečke, ktorý na druhé miesto stratil tri rany.

Ema Dobiašová zvíťazila v najstaršej juniorskej kategórii, do 21 rokov. Po dvoch menej vydarených kolách (76 a 77) si v treťom napravila chuť s výsledkom pod parom ihriska (71). Druhú priečku obsadila Ema Dzuríková (78, 78, 76) a na tretej pozícii sa umiestnila Linda Ilavská (80, 77, 78).

Najpočetnejšiu skupinu tvorili juniori do 21 rokov. V nej sa na treťom mieste nachádzal Matej Babic (76, 75, 76) a druhá priečka patrila Branislavovi Lúčanskému (80, 70, 73). Víťazovi Pavlovi Machovi sa ako jedinému podarilo dostať súčtom rán zo všetkých troch dní pod par ihriska. S výsledkami 71, 72 a 71 rán zahral najlepší výsledok súťaže.

Na TON malá účasť

Tretí a štvrtý turnaj Túry olympijských nádejí poznačila nízka účasť hráčov, keď sa vo väčšine kategórií zúčastnilo do päť hráčov.

Medzi štrnásťročnými dievčatami bola v sobotu na prvom mieste Dominika Bobríková, druhú priečku obsadila Lilian Lužinská. V nedeľňajšom súťažnom kole sa poradie vymenilo.

V chlapčenskej A kategórii oba dni dominoval Matúš Kudláč. Matej Neštický sa na treťom TON turnaji umiestnil na druhom mieste, no v nedeľu ho zdolal René Bergendi.

Céčkovým chlapcom opäť raz kraľoval Tobias Munk. Adamovi Benčíkovi sa ani v jednom hracom dni nepodarilo jeho víťaznú šnúru pretrhnúť, a tak sa musel uspokojiť s druhým miestom. Na pódiové umiestnenie sa ešte vošiel Giulio Lovato z tretieho miesta.

V dievčenskej kategórii do 12 rokov sa na prvom mieste prestriedali Vivien Vranková a Laura Póšová.

Najbližší turnaj organizovaný pod taktovkou SKGA sa uskutoční na ihrisku v Skalici 1. – 3. júna.