SKGA KPMG v Skalici

Úvodné súťažné kolo v poradí druhého turnaja SKGA KPMG túry je odohraté. Výsledky na skórkartách potešili oko nejedného fanúšika slovenského golfu.

Spravodajstvo po finálovom dni:

Medzi ženami bez prekvapení, u mužov sa mená vo vedení prestriedali.

Skalica nesklamala

Nedeľné kolo odohrali súťažiaci za podstatne horších podmienok. Silný vietor, na rozdiel od predchádzajúcich dní, komplikoval hru. Pre búrku sa organizátori, tesne pred záverom turnaja, rozhodli súťaž prerušiť a hráčov kvôli bezpečnosti na polhodinu stiahli z ihriska.

Nepriaznivá situácia sa odzrkadlila aj na výsledkoch posledného kola. Niektorí hráči však svojim skóre dokázali, že si vedia poradiť aj s veterným počasím K týmto hráčom patrí i Matej Zeman (72,76,70). Vo finálovom kole si zapísal výsledok dve rany pod par a tým sa dostal na konečnú druhú priečku. O jednu ranu tak predstihol Olivera Gábora (65,77,77), ktorému sa ani v poslednom kole nedarilo so skóre 77 sa zaradil na tretiu priečku. Víťazom druhého turnaja SKGA túry sa stal Michal Brezovský (70,74,73).

Jasná výhra

Silný skalický vietor neprekazil skvelý výsledok ani Natálii Hečkovej (70,70,70). Tá si po všetky tri dni zapísala na skórkartu zhodných 70 rán a svoje súperky prekonala o 14 rán. Druhú pozíciu zo včera si udržala Michaela Vavrová (75,72,77). Na tretej priečke sa umiestnila Alexandra Patáková (73,78,79).

Podľa Natáliiných slov sa na takéto počasie treba pripravovať: ,,Vo vetre sa mi hrá celkom dobre. Je to zrejme spôsobené tým, že v tomto počasí často trénujem. Na mojom domovskom ihrisku Welten takmer neustále fučí. Je to o tréningu. Jednoducho sa treba zaťať.‘‘

SKGA Tour sa najbližšie presťahuje do Tatier. 16.-18. júna sa na ihrisku A PGA Course Black Stork uskutoční tretí zo série turnajov.

Výsledky muži
Výsledky ženy

Spravodajstvo po druhom kole:

Aj druhý hrací deň súťažiaci odohrali za ukážkových podmienok.
Teplo a bezvetrie. Ani v takejto golfovej idylke sa však nepodarilo zopakovať želané výsledky predchádzajúceho kola.

Napäté finále

Výrazné výkonnostné zhoršenie zaznamenal najmä Oliver Gábor (65,77). Ten sa i po druhom hracom dni nachádza na vedúcej pozícii, jeho veľký náskok sa ale podstatne znížil. Michal Brezovský (70,74) stiahol rozdiel piatich rán na dve. Vo finálovom kole bude teda o jeden napínavý súboj viac. Na treťom mieste sa nachádza Pavol Mach (75,72) iba o ranu pred štyrmi hráčmi, ktorí sa delia o predbežné štvrté miesto.

Medzi mužmi sa v druhom kole výsledok pod parom ihriska neobjavil žiaden a v pare sa podarilo obísť ihrisko iba trom z nich. Pavol Mach sa týmto skóre dostal v priebežných výsledkoch na stupienok víťazov. Z dobrého výsledku sa po dlhšej dobe teší i Matej Malíček, a trojicu uzatvára seniorský reprezentant Juraj Šitina.

Ženy dnes lepšie

Vo výsledkovej listine žien zreteľne poskočili Lucia Ujhelyiová (75,72) a Michaela Vavrová (75,72). Identickými výsledkami z oboch kôl sa spoločne nachádzajú na delenej druhej priečke. Iba o ranu zaostáva Sára Zrníková (75,73), ktorej patrí tretia pozícia. S evidentným náskokom vedie stále Natália Hečková (70,70). Svoju dominanciu potvrdila i v druhom dni výsledkom pod parom, čím rozdiel medzi súperkami ešte zvýšila.

Riaditeľ turnaja, Ján Pečo tvrdí, že navzdory menej vydarenému kolu je turnaj v neustále sa zlepšujúcej kvalite. Svedčí o tom i fakt, že muži na cut po dvoch hracích kolách potrebovali maximálne 158 rán, ba ženy iba 155 rán.

Spravodajstvo po prvom kole:

,,Ideálne počasie sa stretlo s ideálnymi výkonmi,’’ takto charakterizoval prvé hracie kolo riaditeľ súťaže Ján Pečo II. Výborným skóre sa to na predbežnej výsledkovej listine len tak hemží. Navyše sa po prvý raz v histórii tejto túry podarilo hráčom posunúť cut pod 80 rán na jedno kolo u mužov i žien.

Výsledky sú po prvom dni nesmierne vyrovnané. Až sedem hráčok nastupuje do druhého kola s rovnakým skóre na delenom štvrtom mieste. Na turnaji sa začínajú v dobrom svetle ukazovať i doteraz nenápadné hráčky ako sú Linda Ilavská (75) či Margaréta Verešová (75), ktoré atakujú popredné priečky.

73 rán dostalo na delené druhé miesto Alexandru Patákovú a Rebeccu Hnidkovú. Predbežné výsledky nespôsobili na prvom mieste žiadne veľké prekvapenie. S výsledkom dve rany pod parom je líderkou Natália Hečková. 

Medzi mužmi ešte taktiež nie je o ničom rozhodnuté. Na delenom štvrtom mieste sa i v tejto kategórii nachádzajú až štyria hráči, a to s výsledkom v pare ihriska. Jednou ranou pod parom sa na tretiu pozíciu predbežne umiestnil Tomáš Kuba. Michal Brezovský si počínal o ranu lepšie a nachádza sa na druhom mieste. Favoritom sa po dnešnom hracom kole stal Oliver Gábor. Ten dokázal ihrisko obísť iba so skóre 65 a s náskokom piatich rán vstupuje do druhého hracieho kola.

Súťažiacich čakajú ešte dve hracie kolá. O výsledkoch vás budeme priebežne informovať. Pre viac noviniek z ihriska sledujte náš facebookový profil @skgagolf.

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Mediálni partner

Partneri

    

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter