SKGA Tour II.: Ženy pod parom, muži mierne zaostali

Skalica hosťovala na svojom ihrisku cez víkend druhý turnaj tohtoročnej SKGA túry. Podmienky boli veľkorysé.

Mnoho hráčov golfovú idylku nevyužilo. Slnko, teplo a príjemný vánok sa totiž do väčšiny výsledkov nepretavil. Avizovaný dážď v nedeľnom finále rýchlo prešiel , súťažiacim sa dokonca vyhol aj typický skalický vietor.  Turnaj mal už tradične bezproblémový priebeh, snáď len jediným prekvapením bolo odstúpenie jedného z favoritov, Paľa Macha. Ten po prvom dni pre zdravotné problémy s ramenom v súťaži nepokračoval.

Druhý z dvojice najväčších adeptov na víťazstvo – Michal Brezovský – svoje postavenie neobhájil. S výsledkami 72, 75, 76 obsadil štvrtú priečku. Na pódiovom umiestnení bol v mužskej kategórií jediný Slovák. Na treťom mieste skončil Šimon Nagy (71, 72, 76), ktorého o dve rany predstihol švédsky golfista David Lundgren. Prvé miesto s náskokom troch rán patrí Čechovi Matějovi Bačovi (69, 75, 70).

Ženám sa na turnaji darilo lepšie, no medzi jednotlivými priečkami v prvej štvorke zostali výrazné výkonnostné rozdiely. Česká hráčka Magdalena Červinková (75, 74, 73) nestačila na Katarínu Drocárovú a odniesla si bronzovú medailu. Drocárová mala výborný štart do turnaja, keď v prvom kole zahrala 70 rán (-2). Súťaži pokračovala stabilne, dvomi kolami v pare, čím si vybojovala druhé miesto s náskokom ôsmich rán. Víťaznú šnúra na SKGA turnajoch si zatiaľ drží Natália Hečková. Tá zahrala najlepší výsledok turnaja po kolách 68, 69 a 71, vďaka ktorým súťaž ukončila ôsmimi ranami pod parom.

Najbližšie sa SKGA Tour presunie pod Tatry, na ihrisko Black Stork do Veľkej Lomnice. Stane sa tak už o dva týždne 15. – 17. júna.