Slovenské hráčky na Medzinárodných Majstrovstvách Rakúska žien

V krásnom prostredí golfového klubu Thermengolfclub Fürstenfeld-Loipersdorf sa v dňoch 26.-28.5.2017 konali Medzinárodné Majstrovstvá Rakúska žien. Turnaja sa zúčastnili aj dve slovenské hráčky – Rebecca Hnidková a Margaréta Verešová.

Turnaj bol veľmi kvalitne obsadený, kde okrem kompletnej rakúskej ženskej špičky štartovali hráčky z celkovo 9 krajín Európy. O sile turnaja svedčí aj fakt, že až 15 hráčok nastupovalo s plusovým HCP.

Hranica pre cut sa tak rázom stala veľmi náročným cieľom, cez ktorý nedokázalo prejsť aj niekoľko favoritiek vrátane vlaňajšej Medzinárodnej Majsterky Rakúska Amelie Svejda.

Rebecca Hnidková začala turnaj veľmi dobre, kedy v prvom kole zahrala 75 (+3). V ďalších 2 kolách sa jej však už nedarilo a po výsledkoch 75-83-79 obsadila celkovo 24. miesto.

Margaréta Verešová v prvom kole dosiahla 81 rán. Avšak skvelým výsledkom 2.kola 76 (+4) sa dokázala kvalifikovať do nedeľného finále. V ňom zapísala solídnych 78 rán. Celkovo s výsledkami 81-76-78 finišovala na výbornom 20. mieste. Nebyť zbytočne nervózneho prvého kola výsledok mohol byť ešte lepší.

Silne obsadený turnaj sľuboval napínavé finále. Pred posledným kolom sa na prvých 4 miestach držali až 3 švajčiarske hráčky Tiffany Arafi (-3), Charlotte Alran (-1) a Chiara Tamburlini (par), pričom medzi ne sa dokázala vtesnať iba rakúska jednotka Emma Spitz (-2).

Málokto však očakával tak šokujúce rozuzlenie boja o najvyššie priečky. Nenápadná Ruska Sofia Anokhina figurovala v leaderboarde pred posledným kolom na 13. mieste s výsledkom (+5) – pre mnohým bez akýchkoľvek šancí na medailové pozície. Avšak jej finálový výsledok 63 (-9) !!! – rekord ihriska – spôsobil absolútnu senzáciu celého turnaja. Následne potom Sofia, spolu s ostatnými divákmi, čakala, ako líder v klubovni, viac ako hodinu (!) na rozlúštenie celej tajničky, či jej senzačný výsledok bude alebo nebude stačiť na titul Medzinárodnej Majsterky Rakúska žien pre rok 2017.

S napätím sa tak očakával príchod posledného flajtu aj s domácou favoritkou Emmou Spitz. Medzičasom však prišiel ďalší šok: v predposlednom flajte Švajčiarka Chiara Tamburlini, dovtedy figurujúca na 4. mieste s výsledkom „par“ z predchádzajúcich 2 dní, finálové kolo zahrala na 66 rán (-6) !!! na čo už súperky v poslednom flajte nedokázali odpovedať.

Zvíťazila s výsledkom 210 rán (72-72-66), pred trojicou prenasledovateliek: Ruskou Sofiou Anokhina 212 rán (74-75-63), domácou Emmou Spitz 212 rán (70-72-70) a ďalšou Švajčiarkou Tiffany Arafi 212 rán (69-72-71).

Kompletné výsledky TU

Fotogaléria TU

Autor: Róbert Vereš

Generálny partner

Mediálni partner

Partneri

    

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter