Slovenskí zástupcovia na 3.turnaji NGTM v Prahe.

3.turnaj českej CityGolf.cz Národní Golfové Tour Mládeže  pod záštitou predsedu Českého Olypijského Výboru sa konal 13.-14. júla v golfovom rezorte Black bridge v Prahe-na domovskom ihrisku Kláry Spilkové.

Zúčasnili sa ho aj piati  mladí golfisti zo Slovenska, ktorí zápolili v 3 kategóriách. V náročných veterných podmienkach, hlavne v druhý hrací deň, podali naši zástupcovia solídne výkony.

V kategórii starší žiaci 14-15 rokov  Lukáš Zušťák  obsadil 11. miesto so 159 (77,82) ranami, Michalovi Darovcovi so 152 (77,75) ranami  sa ušlo 4.miesto, s odstupom iba jednej rany od medailového umiestnenia. V kategórii štartovalo 30 súťažiacich.

Ema Dobiášová sa v kategórii starších žiačok 14-15 rokov v konkurencii 22 hráčok výkonom 161(80,81) rán umiestnila na 6.mieste.

V najsilnejšie obsadenej kategórii kadetov 15-16 rokov  spomedzi 32-členného štartového poĺa sa na vrchole výsledkovej listiny umiestnil  Matej Čerman. Víťazné 1.miesto  dosiahol výkonom 152 ( 74,78) rán. Marek Patzelt v tejto kategórii obsadil 24.priečku 178 ( 92,86) ranami.

Naši mladí golfisti svojimi výkonmi v náročnej hráčskej konkurencii pri nepriaznivých veterných poveternostných podmienkach svojimi výkonmi potešili.