Teťák oslavuje výhru na Faldo Series: víťazom s najlepším výsledkom kariéry

-15 rán po troch kolách na US Grand Final. To je výsledok 17-ročného Slováka na turnaji v USA.

Tadeáš Teťák púta pozornosť svojimi výsledkami už dlhšiu dobu. Nedávnou výhrou na Grand finále Faldo Series iba potvrdil svoju stúpajúcu výkonnosť. Vo štvrtok 23. novembra odštartoval turnaj na ihrisku Bella Collina s parom 72 v štáte Florida. Slovenský hráč sa stal favoritom už po druhom dni. So skóre -8 (64 rán) z piatkového kola nastúpil do záverečného dňa z vedúcej pozície. Dominanciu potvrdil aj v poslednej súťažnej 18-tke a po výsledkoch 69, 64 a 68 rán (-3, -8, -4) sa stal jasným lídrom. Teťák vyhral americké Grand finále s náskokom piatich rán.

Na druhom mieste sa v kategórii chlapcov do 18 rokov umiestnil Američan Jairus Gaines so skóre -10 (68, 69, 69). Tretiu priečku obsadil Kotaro Murata z Japonska s výsledkom -9 (74, 71, 63). Tomu sa darilo najmä v poslednom kole, keď zahral najlepší výsledok dňa, -9 rán.

Víťazi amerického finále získali pozvánku aj na jedenásty ročník Asia Grand Final, ktoré sa uskutoční v marci budúceho roku. Turnaj bude hosťovať golfové ihrisko Laguna Lang Co vo Vietname.

Výsledky turnaja TU

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter