Úspechy Slovákov na Medzinárodných Majstrovstvách Rakúska Žiakov a Juniorov.Tomáš Šmiček jr. – Medzinárodným majstrom Rakúska juniorov a žiakov U10.

Turnaj sa konal, ako je to už takmer tradične zvykom, v krásnom prostredí golfového klubu Colony Club Guttenhof neďaleko Viedne. V dňoch 21.-23. júla 2017 si tu zmeralo sily 288 domácich a zahraničných hráčov a hráčiek v rôznych vekových kategóriách od U10 až po U21. Nechýbali medzi nimi ani slovenskí golfisti, ktorých počet bol tento krát potešiteľne vyšší, ako tomu bolo v minulých rokoch.

V kategórii U21 Girls:

Slovenské farby zastupovala Laila Hrindová a možno povedať, že splnila predštartovné očakávania. S výsledkami 75+82+78=235 obsadila celkovo 2.miesto.

Zvíťazila Katharina Mühlbauer (AT) s výsledkami 74+74+74=222.

V kategórii U18 Girls:

V tejto kategórii sme mali najsilnejšie zastúpenie a to hneď 3 hráčkami. Milým prekvapením boli výsledky Paulíny Ravlukovej (79+74+84=237 – 4.miesto) aj Táni Čičovej (78+85+80=243 – 5.miesto). Paulína dokonca pred posledným kolom figurovala na 3.mieste. Do finále sa prebojovala aj Margaréta Verešová, ktorá s výsledkami 84+92+86=262 obsadila 9.miesto.

Zvíťazila Janika Rüttimann (AT) s výsledkami 71+68+74=213.

V kategórii U18 Boys:

Turnaj žiaľ vôbec nevyšiel horúcemu favoritovi tejto kategórie Jakubovi Hrindovi, ktorý s výsledkami 76+75+79=230 obsadil celkove až 20.miesto. Nič na tom nezmenil ani fakt, že vo finálnom kole zahral po sebe 4 birdie na 5 jamkách. Ďalší slovenský zástupca Matej Čerman s výsledkami 82+77 žiaľ do nedeľného finále nepostúpil.

Zvíťazil Maximilian Steinlechner (AT) s výsledkami 68+69+70=207.

V kategórii U16 Girls:

Vynikajúce 2.miesto v tejto kategórii obsadila Lucia Hrbíková s výsledkami 81+77+75=233 a to najmä vďaka skvelému finišu, kde vo finále posledných 9 jamiek prešla v pare. Práve tento bojovný výkon jej zabezpečil skvelé umiestnenie v celkovom poradí. Ani naša druhá zástupkyňa Linda Ilavská sa rozhodne nestratila a s výsledkami 77+88+82=247 obsadila 10.miesto.

Zvíťazila Daphne Van Son (HOL) s výsledkami 77+76+74=227.

V kategórii U16 Boys:

V jednej z najpočetnejších kategórii sme mali 1 zástupcu. Žiaľ Matej Babic s výsledkami 82+79 do finále nepostúpil.

Zvíťazil Christoph Bleier (AT) s výsledkami 74+70+76=220.

V kategórii U14 Girls:

Alexandra Malíková stále viac ukazuje, že na medzinárodných turnajoch sa rozhodne nestratí. Po úspechu na Medzinárodných Majstrovstvách Slovinska Juniorov, tento krát finišovala tesne za ďalším pódiovým umiestnením a to na 4.mieste s výsledkami 79+82+79=240.

Zvíťazila Leonor Medeiros (POR) s výsledkami 70+80+77=227.

V kategórii U14 Boys:

V tejto kategórii sa už tradične stretáva najväčší počet hráčov, pričom tento rok ich bolo spolu 47. Náš jediný zástupca Bernard Vereš však nijako nesklamal. Naopak, po konzistentných výsledkoch 80+81+80=241 obsadil v silnej konkurencii veľmi dobré 10.miesto.

Zvíťazil Francisco Matos Coelho (POR) s výsledkami 68+75+73=216.

V kategórii U10 Boys:

Tomáš Šmiček Junior z GK Trnava nenašiel vo svojej kategórii vážnejšieho konkurenta a presvedčivo zvíťazil s výsledkami 80+85=165, keď po prvom kole viedol už náskokom 9 rán a po druhom kole upevnil svoj náskok a zaslúžene zvíťazil.

Gratulujeme.

Turnaj bol organizačne vynikajúco zabezpečený, pričom sa hralo súbežne na 2 ihriskách (Ost Kurs a West Kurs).

Ako je to na turnajoch podobnej úrovne už bežné, o hráčov bolo dokonale postarané, kedy v rámci štartovného mali možnosť využiť bezplatné tréningové kolo, občerstvenie počas hry, či bezplatný obed počas všetkých 3 súťažných kôl.

Priebežný on-line skoring bol k dispozícii nie len v klubovni, ale aj na internetových stránkach, takže bolo možné sledovať naozaj aktuálne poradie vo všetkých 12 kategóriách.

Snáď len malý čierny bod by si usporiadatelia zaslúžili za absolútne nezvládnuté priradenie štátnych vlajok k jednotlivým súťažiacim. Slovenskí hráči tak vystupovali pod slovinskými, českými ci rakúskymi vlajkami. A podobne obišli aj ďalší zahraniční účastníci (Slovinci, Nemci apod.).

Napriek tomu, tento turnaj sa teší čoraz väčšej popularite. Svedčí o tom fakt, že počet prihlásených hráčov (vyše 350) vysoko prevýšil maximálnu kapacitu turnaja (288). Na rad tak prišlo sito akceptácie, pri ktorom sú počty zahraničných účastníkov prísne limitované tak, aby mohli byť uprednostnení domáci účastníci. Žiaľ mimo hry sa takto ocitlo aj niekoľko našich zástupcov…

Zaujímavosťou tiež bolo, že v každej kategórii boli robené súbežne 2 katy – pre všetkých účastníkov v danej kategórii spolu a extra pre rakúskych hráčov, ktorí mali garantovaný počet postupujúcich. Výsledne sa potom k celkovému finálovému počtu všetkých účastníkov pridali domáci hráči, ktorí sa síce nekvalifikovali v rámci celkového počtu, ale uspeli v rámci národného katu.

Každopádne, slovenskí hráči zanechali na turnaji veľmi dobrý dojem. Zostava len veriť, že ich účasť na zahraničných turnajoch jednotlivcov bude mať stále rastúcu tendenciu, čo v konečnom dôsledku môže napomôcť napredovaniu nášho golfu aj v medzinárodných tímových súťažiach.

Autor: Róbert Vereš