Ženský tím z Penati v TOP 5 na European Ladies‘ Club Trophy

Víťazné družstvo žien z Majstrovstiev Slovenska klubových družstiev sa 4. – 6. októbra zúčastnilo na európskom šampionáte v Bulharsku. Na ihrisku Pravets Golf Club sa za tím Penati postavila Zuzana Bieliková, Ema Dobiašová a Alexandra Kasperová.

Slovenky sa po troch dňoch umiestnili na konečnom piatom mieste so skóre +13 za francúzskym družstvom z Paris Country Club (+1) a UGC De Pan z Holandska.

V individuálnom hodnotení sa najlepšie darilo Zuzane Bielikovej. Tá skončila na siedmej priečke po výsledkoch 74, 77 a 70 (+5) rán. Niekoľkonásobnej Mid-Am šampiónke sa v prvom kole pošťastilo zahrať dokonca golfové eso. Na jamke číslo 13 zahrala hole in one.

Ema Dobiašová sa umiestnila na 13. pozícii. Ihrisko obišla s 80, 69 a 75 (+8) ranami. 39. miesto patrí najmladšej členke tímu Alexandre Kasperovej. 16-ročná hráčka Penati klubu zahrala 90, 86 a 82 (+42) rán.