Zo školských lavíc na MSR v golfe

Vo štvrtok 10. mája vyslali stredné školy svojich najlepších golfistov, aby zabojovali o prvý majstrovský titul v sezóne – na majstrovstvá Slovenska stredných škôl.

Reprezentanti ôsmich škôl previedli na ihrisku v Skalici výborné výsledky. S hráčmi spolupracovalo počasie, keďže turnaj prebiehal za ideálnych podmienok, bez typického skalického vetra.

Súťaž mala iba jedno hracie kolo, takže každá chyba sa rátala. O to viac, že prví traja hráči v chlapčenskej kategórii hrali pod parom ihriska. Najvyššie nasadil latku Matej Babic, ktorý si na skórkartu zapísal 68 rán (-4). Medzi jednotlivcami skončil na druhom mieste Pavol Mach so 70-timi ranami a tretiu priečku obsadil Lukáš Gabura (71). V dievčenskej kategórii dominovala Linda Ilavská (74), za ňou skončila Paulína Ravluková (76), a tretiu pozíciu obsadila Margaréta Verešová (78).

Paulína Ravluková okrem druhého miesta v individuálnej kategórii vybojovala spolu s Lukášom Ružekom víťazstvo pre gymnázium Grössligová v Bratislave. Druhé miesto sa ušlo tímu 1. súkromného gymnázia Bajkalská v Bratislave. Postarali sa o to bratia Chocholovci spolu so Samuelom Husárikom. Na stupni víťazov sa umiestnilo aj ďalšie bratislavské družstvo – Gymnázium Bilíkova v zložení Alexadra Maliková a Margaréta Verešová.