Zuzana Bieliková senzačne zvíťazila aj napriek zraneniu

Zuzana Bieliková  sa medzi top slovenskými hráčkami udržuje už celé roky. Ostrieľaná golfistka minulý rok prešla do vekovej kategórie 30 rokov, takzvanej MidAm, a aj tu zbiera jeden úspech za druhým.

Začiatkom júla debutovala na slovenských majstrovstvách MidAge, ktoré po prvý raz aj vyhrala. Koncom mesiaca (27. -29.) sa už po druhýkrát zúčastnila aj majstrovstiev tejto kategórie v Česku. ,,Konkurencia v Čechách je vždy vysoká. O víťazstve tu rozhoduje naozaj dobrý golf, a to človeka baví,“ hovorí Zuzana. Dobrú formu preukázala aj na ihrisku Black Bridge v Prahe, kde v posledný deň rozvážnou hrou dorovnala náskok štyroch rán vedúcej hráčky a nakoniec zvíťazila s rozdielom troch rán pred druhou Silviou Dittertovou.

Potrestala chyby súperiek

,,Na turnaj som vycestovala so zraneným kolenom, a tak som šla s malou dušičkou, či budem vôbec schopná hrať. To sa prejavilo aj v prvom súťažnom kole, kde išlo viac o boj so sebou a svojim telom, ako s ihriskom,“ opisuje počiatočné problémy Zuzana. Nasledujúci hrací deň sa ale veci zmenili: ,,Druhé kolo bolo super, nakoplo ma. Do finálového kola som nastupovala so stratou štyroch rán na vedúcu hráčku a s náskokom len jednej rany pred treťou hráčkou. Bolo to veľmi vyrovnané. Na začiatku som urobila zopár chýb, ale potom začali robiť chyby aj moje súperky a ja som sa chopila šance  a nechybovala, aj vďaka podpore ktorá tam bola so mnou. Je to veľmi dobré víťazstvo a úžasný pocit, keď človek hrá dobre a je spokojný. Bola som dojatá,“ uzatvára.

Boj s telom i počasím

Zuzana zvíťazila so skóre 79, 72 a 73 rán. Ako sama hovorí, na turnaj nenastupovala s vysokými cieľmi: ,,Kvôli úrazu som nemala žiadne očakávania, ale moje koleno sa každým dňom zlepšovalo. Ani predpovede počasia neboli prívetivé. Čakali sme búrky, no nakoniec nás nemuseli stiahnuť z ihriska. Podmienky však neboli jednoduché. Okrem ťažkých pin pozícií nám hru sťažoval neustály vietor, ktorý je pre toto ihrisko typický.“ Šťastie nakoniec hráčkam prialo a počasie sa každým dňom zlepšovalo.

Šampiónka MidAge sa na ďalšie turnaje tejto kategórie zatiaľ nechystá: ,,Momentálne neplánujem štartovať na ďalších MidAm majstrovstvách, ale som nabudená. Čakajú má v auguste ešte medzinárodné majstrovstvá Čiech a  september si ponechávam zatiaľ otvorený kvôli pracovným povinnostiam v hoteli. “ Zuzana neskrýva sklamanie, že turnaj na európskej úrovni sa v jej kategórii zatiaľ neorganizuje: ,,Jediné, čo ma mrzí je, že sa ešte nehrávajú európske majstrovstvá žien v kategórii MidAge. Je to veľká škoda,“ dodáva na záver.

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

Mediálni partner

Partneri

    

SKGA NEWSLETTER
  • facebookfooter
  • instagramfooter
  • youtubefooter