Nové pravidlá golfu – termíny školení rozhodcov

Vážení golfoví priatelia.

Už niekoľko dní je v platnosti nová edícia Pravidiel golfu. Zmeny, ktoré platia od 1.1.2019 sú veľmi rozsiahle a v mnohých prípadoch menia roky zaužívané postupy. Hráči sa musia pripraviť na nový spôsob dropovania, zmenu vodných prekážok na trestné zóny, upravené pravidlá pre prekážky, možnosť ponechania vlajky v jamke pri puttovaní a mnoho iného.

Aby sme na to všetko boli dobre pripravení, či už ako hráči, alebo rozhodcovia, usporiada Slovenská golfová asociácia niekoľko školení rozhodcov. Všetky školenia budú prebiehať počas víkendov. Sobotňajší program bude od 8,30 do 17,00. Nedeľňajší od 9,00 do 15,00.

Termíny sú nasledovné:

  • Báč   16. – 17. február
  • Veľká Lomnica   2. – 3. marec
  • Hrubá Borša   9. – 10. marec
  • Skalica   16. – 17. marec.

Rozhodcovia s platnými licenciami sú povinní absolvovať preškolenie o nových pravidlách. Len tak im bude možné licenciu predĺžiť na nasledujúce 4 roky. Preškolenie je potrebné absolvovať v celej dĺžke, obidva dni. Záverečný test títo rozhodcovia nepíšu!

Rozhodcovia, ktorí majú záujem o zvýšenie svojej kvalifikácie a vyššiu rozhodcovskú triedu musia na konci školenia napísať test a úspešne zložiť skúšku.

Rovnako záujemcovia o najnižšiu triedu III, ktorí dosiaľ žiadnu licenciu nemali, prípadne si ju pri poslednej príležitosti neobnovili a v súčasnosti nie sú medzi platnými rozhodcami SKGA.

Na školení budeme pracovať s väčšou z nových kníh o pravidlách, s knihou s názvom Pravidlá golfu. Je určená najmä rozhodcom, členom ŠTK komisií, prípadne hráčom, ktorí sa chcú pravidlami hlbšie zaoberať. Je obšírnejšia, než bežná hráčska edícia. Knihu nie je potrebné kupovať si vopred, zakúpiť si ju budete môcť pred začatím školenia na mieste. Môžete si ju však cez svoje kluby ešte predtým objednať od SKGA. Každý účastník školenia musí mať vlastné vydanie Pravidiel golfu.

Všetko potrebné sa dozviete na školení, nie je potrebná žiadna špeciálna príprava na školenie. Samozrejme, všetko, čo budete vedieť už pri príchode sa Vám zíde a bude toho menej na zapamätanie na mieste.

Záujemcovia sa môžu registrovať u pána Rasťa Michaláka na michalak@skga.sk

Poplatok za školenie 50,- Eur.

Teší sa na Vás tím ŠTK.

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER