International Moroccan Girls & Boys

V stredu 10. januára sa začali Medzinárodné majstrovstvá Maroka tímov dievčat a chlapcov do 18 rokov. Na pozvanie Marockej federácie sa tohto turnaja za Slovensko, po rozhodnutí Prezídia SKGA na návrh Komisie pre reprezentáciu SKGA a reprezentačného trénera sa účastnia:

Chlapci: Pavol Mach, Lukáš Zušťák, Tobias Munk

Dievčatá: Katarína Drocárová, Ema Dobiašová, Antonía Zacharovská

Hráči sa od pondelka pripravovali v krásnom golfovom rezorte pri Marrakechi v Samanah Golf Club Marrakech pod úpätím pohoria Atlas s jeho zasneženou scenériou, ktoré bolo dejiskom viacerých medzinárodných profesionálnych turnajov ako sú LET alebo aj kvalifikácia na LET.

Celé podujatie je sponzorované Marockou golfovou federáciou a okrem nás a domácich boli pozvané tímy Španielska, Francúzska, Belgicka, Škótska, Holandska a Tunisu. Nakoľko sa jedná o prvý medzinárodný juniorský turnaj v Maroku, ide tu o veľmi prestížnu záležitosť a hráči sú tu pod drobnohľadom novinárov, televízii ako aj printových médií.

Už na letisku nás privítal filmový štáb a kapitán tímu a reprezentačný tréner Andrew Malley musel poskytovať rozhovory. Média počas tréningových kôl sprevádzali hráčov po ihrisku čo samozrejme nie je bežné a hráči sa cítili trošku pod tlakom. Určite to bude pre nich veľká škola, pracovať pod dohľadom kamier.

V útorok vo večerných hodinách sa uskutočnilo slávnostné otvorenie, kde predstavovali na pódiu hráčov a hrali národné hymny. (viď videa).

Držíme našim hráčom palce a veríme, že budú dôstojne reprezentovať svoju krajinu.

1. kolo:

Prvé kolo sa hralo formát Fourball stroke play (čiže hral sa klasický fourball, ale zapisovalo sa lepšie skóre tímu a hralo sa 18 jamiek). Z výsledných skóre troch výsledkov tímu sa brali lepšie dva.

Naši hráči hrali vo dvojiciach Tobias Munk a Tonka Zacharovská, Katka Drocárová a Ema Dobiašová, a Lukáš Zušťák s Palom Machom. Tento formát celkom našim hráčom sedel a po výsledkoch prvého páru Par, druhého -1 a tretieho -6 sa náš tím zaradil na priebežné štvrté miesto s nepatrnou stratou 2 rán na stupne víťazov. 

2. kolo:

Druhé kolo sa hral formát Forsome, ktorý už preveril zohratosť dvojíc a aj kvality jednotlivých hráčov. V tomto formáte sa už nedá pokazená rana zachrániť spoluhráčovou a o tom svedčili aj výsledky všetkých účastníkov. Aj napriek bojovnosti a snahe o čo najlepší výsledok sa nám nepodarilo udržať na peknom štvrtom mieste a klesli sme po výsledkoch Tobias + Tonka (16), Lukáš + Palo (6), Katka + Ema (5) na piate miesto (pozn. Rátali sa dva najlepšie výsledky). Preskočili nás hráči Škótska, ktorí boli o dve rany za nami, ale vyšvihli sa až na celkové prvé miesto. Keďže je pred posledným kolom všetko veľmi tesné a od druhého resp. tretieho miesta nás delí iba 6 rán, stále si držíme slušnú šancu na stupne víťazov. Zajtra sa hrajú single a bude sa počítať päť najlepších výsledkov tímu, máme slušnú šancu uspieť. Posledný deň sa budú chcieť ukázať aj naši najmladší hráči Tobias a Tonka, keďže zatiaľ sme ich výsledok vždy nepočítali, ale teraz to už nepôjde. Po vynikajúcom výsledku prvého dňa, kedy úžasne zahrali ihrisko v Pare, budú mať zajtra výhodu skrátených odpalísk, čo by mohlo byť výzvou zopakovať to prekvapenie prvého dňa, kedy hrali z odpalísk ako všetci ostatní hráči kategórii U16 a U18. Držme im palce a samozrejme ostatným hráčom tiež.

3. kolo:

Posledné kolo sa odohralo za priaznivého počasia s miernym vetrom. Ťažké pin pozície preverili strategické myslenie a patovacie schopnosti všetkých hráčov.

Všetci naši hráči hrali na hranici svojich možností a schopností a zaznamenali vynikajúce výsledky.

 

MACH PAVOL                         71

DOBIAŠOVÁ EMA                  75

ZUŠŤÁK LUKÁŠ                     75

MUNK TOBIAS                       75

DROCÁROVÁ KATARÍNA      76

ZACHAROVSKÁ ANTÓNIA     77

 

Len troška toho povestného šťastia nám nakoniec chýbalo k bronzovým medailám. Pre ilustráciu Francúzsko, ktoré skončilo o 6 rán pred nami, zapísalo na 17-tej jamke posledného kola u jedného hráča hole-in-one a my sme pre drobnú nepozornosť dostali 2 trestné rany. Takže až do posledných jamiek bolo všetko otvorené a napínavé.

V posledný deň sme preskočili Holandsko, ktoré po prvom dni viedlo pred nami o 7 rán a pred posledným dňom o 6 rán.

Kvalitu súperov pre ilustráciu podčiarkujú individuality s medzinárodnými titulmi ako sú v Belgickom tíme Adrien Dumont de Chassart víťaz European Young Masters 2016, Martin Clemence víťazka spred dvoch týždňov the Doral Publix Junior Golf Classic vo Francúzskom tíme alebo tretia z minuloročných kanadských World Junior Girls Championship Blanca Fernandez Garcia-Poggio z víťazného Španielskeho tímu.

Týmto by som tímu rád poďakoval za vzornú reprezentáciu a poprial do novej sezóny veľa výborných výsledkov a čo najviac pódiových umiestnení.

Link na live scoring: TU

Autor: Kamil Drocár

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER