Aj na malom ihrisku sa dajú vychovať výborní golfisti.

Veľa sa dnes hovorí o kvalite života a zdravom životnom štýle. Donedávna sa GOLF považoval za nedostupný a elitársky. Rodičom ani nenapadlo zapísať svoje dieťa na golf namiesto futbalu alebo tenisu. Dnes je však situácia iná a možností ako sa deti môžu učiť tento výnimočný šport je stále viac. Veľmi veľa nielen detí sedí doma pri počítačoch a televíziach. Golf je naozaj fantastická hra, ktorú môžu hrať všetci vrátane detí. Nezáleží na veku, vzraste, ani temperamente, golf je pre každého a je to šport na celý život.

Zároveň je to ozajstný šport, ktorý rozvíja atletické schopnosti, schopnosť sústrediť sa na hru. Okrem toho golf učí rešpektovať svojho súpera, čiže rozvíja korektnosť, taktnosť a toleranciu – veľmi dôležité vlastnosti, ktoré sú zásadné nielen v športe, ale aj v živote nielen malých golfistov.
 Fakt, že golf môžeme považovať za rodinný šport všetky tieto výhody ešte umocňuje. Nič tak nespevňuje rodinné vzťahy, ako radosť zo spoločných víťazstiev a spoločné záujmy. Golf je ideálnym prostriedkom na budovanie, prípadne zlepšovanie vzťahov medzi rodičmi a deťmi.

V Trenčíne vďaka Mariánovi Hossovi vybudovali krásné mestské 9-jamkové ihrisko a premenili tak záplavové uzémie s kempami bezdomovcov na “Zelenú bránu” do krajského mesta Trenčín. Na jar začínajú iba 3. sezónu od otvorenia a sú hrdí, že ích junior program sa môže aj vďaka práci trénerov Michala Čevelu, Matúša Machniča a Martina Suchánka pochváliť talentovanými golfistami ako Laura Laurinčíková, ktorá čoskoro oslávi svoje 15.narodeniny a s golfom začala iba na jeseň 2017. V priebehu roka a pol dosiahla úspechy, na ktoré väčšina začínajúcich golfistov čaká viacero rokov. Jej cieľavedomosť, osobná tréningová disciplína, zanietenosť, mladý vek  a v neposlednom rade vzťah k tomuto športu, ju už teraz predurčujú k výrazným úspechom, ak vo svojom snažení  bude pokračovať. Laura je výnimočný talent, ktorý má možnosť ďalej rozvíjať a dosiahnuť aj medzinárodné uznanie, či získať štipendium na školách v zahraničí.

Jej úspech je o to pozoruhodnejší, že jej domáci klub, kde trávi väčšinu času je iba malé 9-jamkové mestské ihrisko s celkovou dĺžkou jamiek 1,5km iba s chipp a putt zónou a vie ho zahrať do jednej hodiny. Aj táto skutočnosť dokazuje, že nie je to vždy len o podmienkach, ale hlavne o tvrdej práci a zapálení pre šport. A aj na takomto krátkom ihrisku bez PAR 5 jamiek vie vycibriť svoju techniku tak, že dokáže vyhrávať aj longest drive súťaže na veľkých 18 jamkových ihriskách bez problémov. Preto by sme dali radi Lauru za príklad mnohým začínajúcim golfistom po celom Slovensku.

Najvýraznejšie úspechy za rok  2018:

  1. miesto na finále BMW Golf Cup International 2018 v najväčšom golfovom rezorte na Slovensku v Penati, kde vyhrala aj doplnkovú súťaž o najdlhší odpal na turnaji Mercedes,  čo dosvedčuje, že na svoj mladý vek je už technicky na veľmi dobrej úrovni a má veľký potenciál rásť aj do budúcnosti.

 Zvíťazila na dvoch hlavných turnajoch  – Majstrovstvá klubu v hre na rany a Majstrovstvá klubu v hre na jamky v juniorskej, ale aj ženskej kategórii.

Vyhrala celoročnú túru v kategórii junior a 3. miesto v kategórii ženy v Trenčíne na ihrisku.

Reprezentovala GOLF CLUB Trenčín  aj na iných  ihriskách a získala na viacerých turnajoch popredné  umiestneniach v top 3.

Golfový a športový klub Trenčín srdečne pozýva na Dni otvorených dverí, ktoré sa uskutočnia v priebehu mesiacov Apríl, Máj, kde si každý môže vyskúšať nielen golf a dokonca aj zahrať v texas scramble turnaji ihrisko bez toho aby mal spravenú „Zelenú kartu“.

Sledujte: www.golftrencin.sk/ wwww.faceboook.com/hosssportcenter / Instagram: Hoss_81_SCenter

                                                                           

 

 

 

 

 

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER