U12 Mladší žiaci – Martin BiákUž v tomto mladom veku má výborné športové vnímanie, pretože golf preňho znamená radosť a najradšej na ňom má pocit výhry. Za svoj športový úspech v roku 2023 považuje svoju prvú skúsenosť na ihrisku Golf Club Welten Báč, kde druhý deň zahral -2. 


U12 Mladšie žiačky – Ella Hrbatá


Získala 3. miesto na majstrovstvách sveta Champion of Champions či víťazstvo na US kids regional championship Holiday Classic na PGA national. Tieto víťazstvá má na svojom konte mladá golfistka, ktorá hovorí, že na golfe má najradšej práve čas strávený s kamarátkami. 
 

U14 Starší žiaci – Matias MasárMajster Slovenska vo svojej kategórií už tretíkrát v rade! Víťaz kategórie v celoročnej súťaži TON 2023! Víťazstvo na slovenskom Faldo series turnaji v Tatranskej Lomnici a postup na European Grand finále Faldo series v Spojených Arabských Emirátoch! Golf je jeho každodenným programom a učí ho byť zodpovedným a trpezlivým.  Užíva si pri ňom pohyb v prírode a čoraz častejšie aj cestovanie po svete.

U14 Staršie žiačky – Deniz SapmazZa svoj najväčší úspech považuje 1. miesto na APS Junior TOUR a zisk divokej karty na Let Access Seriess 2024. Golf je pre ňu ako rodina, ktorá ju podporuje a posúva na správnej ceste. Hovorí, že je to ťažký, ale prekrásny šport, ktorý ju duševne aj fyzicky napĺňa.

U16 Kadeti – Tomáš Šmiček


Nositeľ titulu juniorského Majstra Slovenska v kategórii U16 považuje za svoje najväčšie úspechy v minulom roku účasť na South African Amateur, kde sa v kvalifikácii umiestnil na 65. mieste a od účasti v záverečnom Match Play ho delil jediný put v play off. Prvý turnaj odohral, keď mal 5 rokov, ako sám hovorí, s golfom vyrastal. Na golfe má najradšej, že je to individuálny outdoorový šport a za žiadny iný šport by ho nevymenil. 
 

U16 Kadetky - Laura PóšováGolf je pre ňu miestom, kde si utužuje vzťahy s kamarátmi, ale aj s rodinou. Je pre ňu únikom od každodenných starostí. Je tímová hráčka a na NGL junior, ako členka tímu Golf Trnava zažila pravý tímový úspech - 1. miesto! Za svoj najväčší úspech považuje delené 9. miesto na European Young Masters U16 (Majstrovstvá európy juniorov do 16 rokov).

U18 Dorastenci - Adam BenčíkZisk golfového štipendia na George Washington University, prvé víťazstvo na WAGR turnaji aj 17. miesto v individuálnej kategórii na Majstrovstvách tímových družstiev chlapcov do 18 rokov. To sú úspechy víťaza v kategórii dorastenci, pre ktorého golf znamená spoznávanie nových ľudí a miest, ale i samého seba.
 

U18 Dorastenky - Dominika SedmákováZa svoj najväčší úspech považuje víťazstvo na juniorských majstrovstvách Slovenska do 18 rokov. Golf má v jej srdci špeciálne miesto. Dáva jej veľa lekcií a učí ju o hodnotách, ale tiež integrite, rovnosti a osobnom raste a zároveň poskytuje zdroj radosti a naplnenia. Jeden z aspektov, ktorý si na golfe váži najviac je možnosť tráviť kvalitný čas s priateľmi. 

U21 Junior - René BergendiMajster Slovenska 2023 na Slovak Amateur Match Play Champions.! Prvé miesto v kategórii do 21 rokov na Slovak amateur Junior Championship! Najlepší amatér turnaja Slovak Open 2023! Víťaz kategórie junior rád hovorí, že mu golf pripomína život, pretože musíte bojovať do konca! Raz ste hore, a raz dole. Naučil ho precíznosti, disciplíne a hlavne trpezlivosti!

U21 Juniorka - Alexandra ŠulíkováZ roku 2023 má dlhý zoznam úspechov - Umiestnenie v top 300 vo svetovom rebríčku WAGR, výhra MSR klubových družstiev a postup na ME klubových družstiev do Bulharska – tu sa v kategórii jednotlivcov umiestnila na 2. mieste! Výhra na turnaji FALDO Series na Slovensku a postup na Európske finále do UAE!  2. Miesto si odniesla aj z juniorských majstrovstvách Českej Republiky. Na golfe má najradšej to, že je pre ňu miestom, kde si najviac oddýchne, utriedi myšlienky a naberie silu ďalej bojovať a zlepšovať sa v každom smere.

Mid-Am - Branislav Lučanský

V roku 2023 sa stal majstrom Slovenska v kategórii MID AGE mužov, zároveň s tímom Penati GC získal titul v Národnej golfovej lige MID SEN. Golf mu dáva pocit šťastia a zároveň pocit sklamania, ktorý ho motivuje pracovať ešte tvrdšie. A čo má na golfe najradšej? Napätie na turnajoch, 300 metrové odpaly, puttovanie na eagle a vyhrávanie.

Mid-Am - Sophia SommerováV roku 2023 sa prvýkrát zúčastnila na ME v Taliansku, kde podala solídny a konzistentný výkon a v celoeurópskej konkurencii vynikajúcich hráčok sa jednoznačne nestratila. Napriek dvom vážnym zraneniam dokázala figurovať na 1.mieste rebríčka SR počas celej sezóny a dokázala si tým obhájiť prvenstvo z jej prvej golfovej sezóny na Slovensku. Golf je pre ňu výzva - je to hra o dokonalosti a malých detailoch. Každý turnaj považuje za nový súboj s ihriskom a samou sebou. 

Senior - Igor TarabaZa svoj najväčší športový úspech v roku 2023 považuje obhájenie majstra Slovenska a upevnenie pozície v európskom seniorskom golfe. Na otázku, čo preňho znamená golf odpovedá pokorným citátom golfového fenoména Bobbyho Jonesa: „Golf je najbližšia hra ku hre s názvom život, kde dosiahnete zlé výsledky po zahratí dobrých rán a tiež dosiahnete dobré výsledky po zahratí zlých rán, ale stále musíte hrať loptičku ako leží.“ 

Seniorka - Renáta MackováZa svoj najväčší minuloročný úspech považuje fakt, že sa jej podarilo spojiť ženy seniorky a za podpory SKGA pripraviť seniorský tím žien, ktorý bude historicky prvýkrát reprezentovať Slovensko na európskom tímovom šampionáte senioriek. Je veľmi skromná, lebo na otázku čo má rada na golfe odpovedá, že ho aj po 11tich rokoch stále nevie hrať. Ale my vieme, že to tak nie je. Práve naopak!

Paragolfista - Filip GraňoNa najväčšej športovej udalosti sveta roku  2023 - svetových hrách špeciálnych olympiád v Berlíne, získal striebornú medailu! Je to všestranný športovec a okrem golfovej palice si užíva aj chvíle v konskom sedle. A čo má na golfe najradšej? Relax, čas strávený s rodinou v prírode. A ešte ako sám hovorí „Bombyyyyyyyy“ Má rád chuť každého malého úspechu, každej zahratej jamky.

Profesionál roka - Tadeáš Teťák


Čo považuje za svoj najväčší športový úspech v roku 2023? Hovorí, že podľa vlastných kritérií a očakávaní najväčší úspech v roku 2023 nezažil. Výhru v jednom turnaji ProGolfTour a prechod všetkými cutmi, považuje iba za čiastkový úspech. Vo svojej prvej plnej profesionálnej sezóne sa snažil získať kartu na Challenge tour  alebo DPWT 2024, čo mu bohužiaľ nebolo dopriate a vysnívaná méta mu tesne pretiekla pomedzi prsty a skončil prvý pod čiarou. My však vieme, že tento talentovaný mladý golfista, ktorý robí všetko, čo je v jeho silách už viac ako 15 rokov a čoskoro sa  dostane na úroveň, ktorá aj jemu samotnému prinesie radosť. Nám svojou reprezentáciou ju robí už teraz a preto mu patrí zaslúžené víťazstvo v kategórii Profesionál roka. 
 

Výkon roka - Anika BolčíkováV sezóne 2023 vybojovala vysokú kategóriu na 2. najvyššej európskej ženskej profesionálnej túre (LETAS) pre sezónu 2024 deleným 4. miestom v predkvalifikácii a postup do finálovej kvalifikácie na Ladies European Tour so skóre -7  za tri hracie dni na ihrisku Rotana v marockom Marakeši. Jej snom je reprezentácia Slovenska na olympijských hrách. Golf pre ňu znamená absolútne pohrúženie sa do prítomnosti. 

Sieň slávy - Jaroslav Kachlík

Do siene slávy bol tento rok uvedený Jaroslav Kachlík, ktorý sa vo veľkom zaslúžil o prvotné budovanie golfovej infraštruktúry. V Bernolákove vybudoval prvé ihrisko v modernej histórii Slovenska po roku 1989 a aktívne sa zapojil aj do založenia slovenského národného golfového zväzu dnešnej Slovenskej golfovej asociácie.

Hráč roka - Jakub Hrinda


Za úspech považuje najmä to, že zmeny, ktoré do svojej techniky implementuje posledné 3 - 4 roky sa začínajú úročiť. Vyhral 2 turnaje v Amerike a niekoľkokrát sa tam umiestnil v top10. Zahral  niekoľko rekordov pre svoju George Washington University. Hovorí, že ho túto sezónu potešilo aj to, že mohol konečne hrať domáci Slovak Amateur Open. Golf ho fascinuje svojou náročnosťou a komplexnosťou. Berie ho ako výzvu, na ktorej naozaj rád pracuje každý deň.
 

Hráčka roka - Michaela Vavrová


Na konte má veľa úspechov, ale za ten najväčší tohtoročný športový úspech považuje víťazstvo na Majstrovstvách Slovenska. Golf pre ňu znamená radosť, voľnosť, disciplínu a výzvu. Hovorí, že golf je super v tom, že nás učí ako reagovať na nepredvídateľné situácie a nekontrolovateľné faktory. Berie ho ako tréning do života.