Slovenská golfová asociácia ocenila v piatok (9. 2. 2024) v trnavskom hoteli Holiday Inn najlepších a najúspešnejších golfistov uplynulého roka 2023.

Hráč/Hráčka roka 2023

Titul hráča a hráčky roka obhájili minuloroční víťazi Michaela Vavrová a Jakub Hrinda. Michaela Vavrová tento rok zvíťazila na majstrovstvách Slovenska. Jakub Hrinda, študent George Washington University, dvakrát zvíťazil na turnajoch v Amerike a niekoľkokrát sa mu podarilo umiestniť v top 10.

Víťazi žiackych a kadetských kategórií

Víťazmi najmladších kategórií do 12 rokov sa stali Ella Hrbatá a Martin Biák.
V kategórii starších žiakov do 14 rokov boli ocenení Deniz Sapmaz.a Matias Masár. 
Kategóriu kadetov do 16 rokov ovládli Laura Póšová a Tomáš Šmiček.

Ocenení boli aj v kategóriách U18 a U21

V  kategórii dorastenky roka patrí honor najlepšej hráčky Dominike Sedmákovej. Dorastencom roka sa stal Adam Benčík.
Medzi veľké talenty slovenského golfu patria nepochybne Alexandra Šulíková a René Bergendi, víťazi kategórie juniorka, resp. junior do 21 rokov.

Nezabúdame ani na mid-amistov a seniorov

Slovenský golf – to je aj golf pre vekové kategórie Mid-Am (od 25 do 49 rokov) a kategórie senior (od 50 do 64 rokov). Víťazmi kategórie Mid-Am sú Sophia Sommerová a Branislav Lučanský. Kráľom kategórie seniorka je Renáta Macková a seniorom roka je opäť Igor Taraba.

Slovenský paragolf na vzostupe

Víťazom kategórie paragolfista roka sa stal mladý Filip Graňo, ktorému sa podarilo na najväčšej športovej udalosti sveta roku 2023, svetových hrách špeciálnych olympiád v Berlíne, získať striebornú medailu.

Slovensko má aj svojho najlepšieho profesionála

Minulý rok vstúpil medzi golfových profesionálov a tento rok si rovno doniesol cenu profesionál roka. Tadeáš „Teddy“ Teťák síce svoju sezónu nehodnotí ako najúspešnejšiu, keďže vo svojej prvej plnej profesionálnej sezóne sa snažil získať kartu na Challenge tour  alebo DPWT 2024, čo mu bohužiaľ nebolo dopriate a vysnívaná méta mu tesne pretiekla pomedzi prsty a skončil prvý pod čiarou. Napriek tomu je cena zaslúžená a veríme, že jeho tvrdá práca ho čoskoro dostane na úroveň, ktorá nám všetkým spraví veľkú radosť. 

Výkon roka 2023

Slovenská golfová asociácia ocenila aj Výkon roka 2023, ktorý patrí jedinej slovenskej profesionálnej golfistke Anike Bolčíkovej. V sezóne 2023 vybojovala vysokú kategóriu na 2. najvyššej európskej ženskej profesionálnej túre (LETAS) pre sezónu 2024 deleným 4. miestom v predkvalifikácii a postup do finálovej kvalifikácie na Ladies European Tour so skóre -7  za tri hracie dni na ihrisku Rotana v marockom Marakeši.


Sieň slávy

Do siene slávy bol tento rok uvedený Jaroslav Kachlík, ktorý sa vo veľkom zaslúžil o prvotné budovanie golfovej infraštruktúry. V Bernolákove vybudoval prvé ihrisko v modernej histórii Slovenska po roku 1989 a aktívne sa zapojil aj do založenia slovenského národného golfového zväzu dnešnej Slovenskej golfovej asociácie.