Slovenský profesionálny golfista Tadeáš Teddy Teťák ovládol turnaj Riedhof Open 2023, ktorý sa konal 29. - 31. mája v Golfclub München-Riedhof. Pre Teddyho je to prvý víťazný turnaj ako profesionála. V 3. kole podal suverénne najlepší výkon z celého štartového finálového poľa, keď zahral 7 birdie a 11 parov a zaznamenal celkové skóre -13/203. Turnaj vyhral s náskokom 4 rán. Teddy Teťák už od začiatku turnaja Riedhof Open figuroval medzi najlepšími. Po prvom kole bol ôsmy, po druhom tretí. Po turnaji pre média povedal, že je to skvelý pocit. Ale aj, že v posledných troch týždňoch na sebe veľa pracoval a vyplatilo sa. A tiež dúfa, že to do konca sezóny pôjde stále lepšie a lepšie a že toto víťazstvo je len jedno z mnohých. “ povedal Teddy po jeho veľkom úspechu.

Teddy, veľká gratulácia k prvému víťazstvu medzi profesionálmi. S akými očakávaniami si vstupoval do turnaja Riedhof Open po mesačnej turnajovej absencii a po 35. mieste na Haugschlag NÖ Open, tvojom najhoršom umiestnení v tomto roku?
Do každého turnaja idem s tým, že chcem dosiahnuť čo najlepší výsledok a vždy mám ambície vyhrať. Moje výkony sú dlhodobo vyrovnané a vedel som, že mám na to aby, som vyhral keď budem hrať trpezlivo.

Zdobili ťa vyrovnané výkony počas celého turnaja - nerozhodili ťa dve bogey na posledných dvoch jamkách 2. kola?
Nerozhodili, ale „vytočili“, lebo som na konci kola stratil na chvíľu koncentráciu a dve bogey boli na svete. Na druhej strane sa mi lepšie útočilo, keď som nehral 3. kolo v poslednom flighte.

Bolo skvelé a zároveň veľmi napínavé sledovať tvoje 3. kolo cez livescoring. Kedy si začal veriť, že turnaj môžeš vyhrať?
Keď som dal tretie birdie kola na 8. jamke a potom sa začalo okolo nás točiť čoraz viac médií, tak som predpokladal, že som na dobrej ceste. Spoluhráč z flightu, čo bol priebežne o ranu druhý, mal na jamkách 10-12 tri parádne záchrany na par, ja som ale dvakrát zaskóroval a už som veril, že ak sa nič mimoriadne nestane, tak by to mohlo byt víťazstvo.

S víťazstvom prichádzajú aj emócie, ktoré nie každý dokáže spracovať tak, aby bol úspešný aj na ďalšom turnaji. Kedy máš v pláne ďalší turnaj a na čom chceš/potrebuješ najviac popracovať v tréningoch?
Budúci týždeň hrám Challenge tour v Španielsku. Môj aktuálny program a plán turnajov môžete vidieť aj na www.tadeastetak.com. Natrénované mám dosť, špeciálnu prípravu nepotrebujem. Stačí udržať konzistenciu, čo je nie vždy jednoduché.

Do sezóny si vstupoval s nejakými očakávaniami. Naplnili sa? Čo by ťa uspokojilo vo zvyšku sezóny, aké sú tvoje ciele?
Či sa naplnili očakávania môžem povedať na konci sezóny. Mojim cieľom je skončiť na konci roka v rebríčku ProGolfTour do piateho miesta a tak dostať na ďalšiu sezónu hraciu kartu na Challenge tour a potom sa ďalej prebojovať na DP World Tour . Moje ciele sa neplnia jednoducho, podobné ambície majú hráči z ďaleko tradičnejších golfových krajín, ktorých je veľmi veľa a majú veľkú podporu z ich federácií, ci už finančnú alebo mentálnu.

Je ihrisko v Golfclub München-Riedhof po tomto turnaji tvojim najobľúbenejším?
Bolo pekné, v lepšom stave túto sezónu nebolo žiadne turnajové ihrisko. Budem mať na Riedhof GC pekné spomienky a bude mi určite sympatické, keďže som na ňom vyhral prvý PRO turnaj.

Je 3. kolo Riedhof Open 2023 tvojím najlepším kolom na turnaji?
Nie je. Už viackrát som na turnaji zahral score - 8 rán pod par. Výsledkom 3.kola -7 ran pod par som ale stanovil nový rekord ihriska Riedhof.

Koľko stráviš priemerne denne tréningom? Nielen na ihrisku, ale aj v posilňovni. Koľko času venuješ regenerácii, máš čas aj na nejaké doplnkové športy?
Keď nehrám turnaje, tak cvičím aspoň 2 hodiny denne s kondičnými trénermi, na ihrisku som 4-5 hodín a fyzio regeneráciu mám 2-3 krát do týždňa. Na doplnkové športy nie je čas.

Je tvojim dlhodobým cieľom PGA Tour?
Áno, dlhodobý cieľ je dostať sa na DP World Tour a neskôr aj na PGA Tour.

Ďakujeme Teddymu Teťákovi za čas, ktorý nám venoval a budeme mu držať palce, nielen na tohtotýždňovom turnaji v Španielsku, ale aj v jeho ďalšej kariére. Teddy, ešte raz gratulujeme k prvému PRO víťazstvu.

Foto: Stefan Heigl - Golfclub München-Riedhof