Talentovaný športovec Filip Graňo patrí medzi špičku nie len v jazdeckom svete, ale aj na greenoch. Úspešný mladík si mohol vďaka podpore zo 14. ročníka Charity Golf Cup pod záštitou Petra Bondru a Nadácie Miroslava Šatana prevziať svoj na mieru urobený set golfových palíc. Filip sa kvôli prisľúbenej podpore z CHGC zapísal na golfový tréning aby sa mohol aktívne zúčastniť turnaja ako olympionik a držiteľ viacerých medailí z majstrovstiev sveta v country jazdení na koňoch. Charity mení životy mladých ľudí a ich rodín a u Filipa to bolo nielen impulz na naučenie sa hrať golf, ale zoznámil sa aj s pani Petrou Dzúrikovou zakladateľkou golfovej asociácie hendikepovaných a najbližší cieľ je nominácia na najbližšiu letnú olympiádu v športovej disciplíne golf. I takto môže vyzerať pomoc vďaka hokejistom, moderátorom, športovcom, hercom, sponzorom a účastníkom turnaja vďaka ktorým môžeme nielen pomáhať ale reálne meniť životy telesne i mentálne postihnutým deťom.

Deň kedy vysnívaný set prišiel nám opísal otec Filipa, František Graňo: „Očakávaný deň nastal a Filip sa dočkal nového setu palíc a nového drivera. Špecifikom setu bolo skrátenie mužských palíc a ženský grip (malá ruka veľká sila) Filip nový set testoval pod dohľadom trénera Juraja Zvaríka a svoju radosť dával patrične najavo. Hneď ďalší víkend absolvoval turnaj v Šuranoch a do konca sezóny určite ešte niečo stihne.“Plánov je veľa a Filip by mohol svojim nabitým programom zatieniť aj profesionálnych športovcov. „Od budúceho týždňa začína kondičnú  prípravu online s Anikou Bolčíkovou a vo fitku s Zuzkou Foldiovou ( kondičnou trénerkou levických basketbalistov). Budúci rok zapína súťažný mód špeciálnych olympiád. Radi by sme pod záštitou Špeciálnych olympiád zorganizovali 2-3 Špeciálne turnaje v špeciálnom formáte, absolvovali golfový turnaj na Národných hrách Špeciálnych olympiád v Rakúsku alebo Švajčiarsku, PREGAMES turnaj Špeciálnych olympiád v Berlíne a potom uvidíme aká  bude ponuka v kalendári.  Medzitým samozrejme trénovať s Jurajom Zvaríkom, kde spolu všetko smerujeme  na letné hry špeciálnych olympiád v Berlíne 2023. ĎAKUJEME Charity Cup za šancu, za podporu a veríme, že si na tomto turnaji ešte zahráme a spolu ukážeme inklúziu v praxi - veď loptička a ihrisko sú pre všetkých rovnaké. A pre všetkých - ŠPORT JE NAJKRAJŠIA FORMA INKLÚZIE.“ dodal František Graňo.

Charity golf cup pod záštitou Petra Bondru má za sebou už štrnásť úspešných ročníkov. Tento rok sa opäť spojili hokejisti, tréneri, tenisti, herci, moderátori a profesionálni i amatérski hráči golfu vo Veľkej Lomnici na ihrisku Black Stork, aby prostredníctvom golfového turnaja vo Veľkej Lomnici opäť pomohli tým, čo to najviac potrebujú. Výťažok v hodnote 34 400 € zo 14.ročníka charitatívneho golfového turnaja, ktorý sa konal 7. augusta 2021 putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom nadácii. Za 14 rokov sa tak týmto projektom dalo priamo deťom s ťažkým postihnutím, nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam viac ako 300 000 €.