Záver sezóny SENIOR TOUR 2021 sa uskutočnil v Hrubej Borši. Dobre pripravené ihrisko bolo v dňoch 5. a 6. októbra 2021 dejiskom dvoch paralelných turnajov - Majstrovstvá ASGS v hre na jamky a Pohár prezidenta ASGS. V utorok nastúpili hráči podľa nasadenia k prvým kolám jamkovej hry. Na druhý deň sa hrali semifinálové a finálové zápasy vo všetkých štyroch kategóriách. Výsledky z jamkovej hry sa započítavali do celkového hodnotenia SENIOR TOUR 2021, takže ukončením Majstrovstiev ASGS v jamkovej hre sme mohli slávnostne odovzdať aj poháre za celoročnú súťaž SENIOR TOUR 2021 a vyhlásiť mená najlepších hráčov a držiteľov putovných pohárov.

Ceny odovzdával spolu s Prezidentom ASGS Petrom Muškom aj Prezident SKGA Rastislav Antala, ktorý sa taktiež zúčastnil ako čestný hosť turnaja o Pohár prezidenta ASGS. VR ASGS by chcela touto cestou poďakovať Prezidentovi SKGA pánovi Rastislavovi Antalovi ako aj vedeniu GK Hrubá Borša, za výbornú spoluprácu pri spoluorganizovaní tohto náročného podujatia. I napriek nepríjemnému počasiu na druhý deň turnaja, sme odohrali všetky finálové a semifinálové zápasy jamkovej hry ako aj turnaj o Pohár prezidenta ASGS a tak počas slávnostnej večere sme mohli hodnotiť a uzavrieť sezónu SENIOR TOUR 2021.

Tá pozostávala z 11 dvojdňových turnajov a jedného trojdňového turnaja (Majstrovstvá ASGS). Prvé dva boli odohrané v špeciálnom proti-pandemickom režime. Avšak ostatné turnaje včítane trojdňových Majstrovstiev ASGS jednotlivcov, sa hrali za krásneho slnečného golfového počasia. Naše turnaje sa tešili priazni slovenských seniorských golfistov a dúfame, že to bude tak aj v sezóne 2022. ŠTK už finalizuje kalendár 2022, aby sme si mohli plánovať turnaje a dovolenky.

Prvý hodnotený turnaj bol turnaj o Pohár prezidenta ASGS. Zúčastnili sa okrem prihlásených hráčov aj tí, ktorí skončili v predkolách jamkovej hry. Súťažilo sa aj v nasledovných doplnkových súťažiach: najdlhší odpal, najbližšie k jamke, druhou ranou na geen a najbližšie k línii. Najdlhší odpal z mužov zahral Rastislav Antala. Najdlhší ženský odpal a tiež najbližšie k jamke prvou ranou zahrala Huong Dang Thi Lan. Najbližšie k jamke druhou ranou zahral Marián Netri a najbližšie k línii zahral Anton Strnad. V turnaji o Pohár prezidenta ASGS okrem hlavnej súťaže o putovný pohár Prezidenta ASGS, v ktorej boli ocenení iba členovia ASGS, v kategórii open stableford Netto a open stableford Brutto boli hodnotení všetci účastníci. V kategórii Brutto, tretie miesto s počtom bodov 22 obsadila Dang Thi Lan Huong (GKHB). Na druhom mieste skončil Jozef Fecko (GKHB) s počtom 22 bodov. Prvé miesto s počtom 24 bodov obsadil Miroslav Grman. V kategórii Netto na treťom mieste s počtom 38 bodov skončil Vladimír Zeman (GCPEG). Druhé miesto s počtom 39 bodov obsadil Štefan Kozel (GCCHTD). Prvé miesto s odstupom 4 bodov získal Zdeněk Friedrich (GKT). V súťaži členov ASGS o Putovný pohár Prezidenta na treťom mieste s počtom 37 bodov skončil Emil Hadbábny (ŽRGK). Druhé miesto získal Štefan Kozel (GCCFHTD) s 39 bodmi. So 43 bodmi prvé miesto a putovný Pohár prezidenta ASGS vyhral Zdeněk Fridrich (GKT). Jeho meno bude ako prvé uvedené na putovnom pohári.

Posledný turnaj, ktorého body sa započítajú do SENIOR TOUR 2021 bol turnaj Majstrovstvá ASGS v hre na jamky. Súťažilo sa v štyroch kategóriách.

V kategórii Supersenior a Master Ladies na treťom mieste skončila Mária Mušková víťazstvom nad Martou Kozelovou na 16 jamke 3/2. Vo finále sa stretli Margita Pňačková a Oľga Hadbábna. Putovný pohár v tejto kategórii patrí víťazovi finále Oľge Hadbábnej. Druhé miesto získala Margita Pňačková. V kategórii Supersenior a Master tretie miesto patrí Antonovi Holosovi. Finále medzi Vilom Marošom a Miroslavom Krčmárom na poslednej jamke vyhral Miroslav Krčmár a stal sa nositeľom putovného pohára v tejto kategórii. Druhé miesto patrí Vilovi Marošovi. V kategórii Senior Ladies na treťom mieste skončila Mária Falathová víťazstvom nad Máriou Hruškovou 3/2. Finálový zápas medzi Evou Klačkovou a Katarínou Opršalovou skončil na16 jamke 4/2. Katarína Opršalová skončila na druhom mieste. Víťazstvom vo finále Eva Klačková potvrdila vlaňajšie prvenstvo a stala sa majsterkou ASGS v jamkovej hre, a opakovanou držiteľkou putovného pohára. V kategórii Senior sa v hre o tretie miesto stretli Ivan Lovíšek (LGK) a Bohumil Škorec. Hra sa skončila na trinástej jamke 7/6. Víťaz Bohumil Škorec získal pohár za tretie miesto. Až na 21 jamke skončilo finále medzi Petrom Straňákom, víťazom vlaňajšieho ročníka, a Jozefom Hruškom. Víťaz Jozef Hruška je nový držiteľ putovného pohára.

Víťazom odovzdal putovné poháre čestný hosť, prezident SKGA Rastislav Antala. I keď posledné zápasy sa odohrávali za drobného hustého mrholenia, podarilo sa nám úspešne ukončiť jamkovú hru a započítaním vopred stanoveným počtom bodov za jednotlivé dosiahnuté miesta vyraďovacieho turnaja, k bodom dosiahnutých na Senior Tour 2021 sme dospeli k záverečnému vyhodnoteniu Senior Tour 2021. Hodnotených bolo 16 kôl turnajov (včítane jamkovej hry), z ktorých 5 najhorších sa škrtalo. Súťažilo sa v piatich štandardných kategóriách. Turnajov sa mohli zúčastniť aj seniori nečlenovia ASGS ( s cieľom úpravy HCP) ale neboli vyhodnocovaní v dlhodobom rebríčku Senior Tour.

Kategória NETTO: V Kategórii sa spočítavali všetky netto stablefordové body (NSTB) všetkých hráčov s HCP >= 14,1. Spolu bolo hodnotených 47 seniorov. Na treťom mieste s počtom 356 NSTB skončil Kozel Štefan (GCCHTD). Na druhom mieste s počtom 373 NSTB skončila Margita Pňačková (GCCP). Ignác Pňaček (GCCP) zahral 374 NSTB a obsadil prvé miesto. Stal sa majiteľom putovného pohára v kategórii Netto, ktorý bol udelený po prvý krát v tomto roku.

Kategória Supersenior a Master Ladies: Výsledné poradie v tejto kategórii bolo výsledkom všetkých brutto STB (BSTB). Na treťom mieste skončila Viera Babjaková (GCCHTD) s výsledkom 78 BSTB. Na druhom mieste s počtom 136 BSTB skončila Pňačková Margita (GCCP). Prvé miesto obsadila Oľga Hadbábna (ŽRGK). Zahrala 154 BSTB a stala sa držiteľkou putovného pohára.

Kategória Supersenior a Master: Spolu do súťaže bolo zapojených 37 seniorov. Na treťom mieste s počtom 261 BSTB skončil Miroslav Krčmár (LGK). Vilaim Weiss a Miloš Pagáč skončili s rovnakým výsledkom 263 BSTB. Pravidlá o umiestnení v takomto prípade určuje postupne najlepší výsledok zo škrtnutých výsledkov. Lepší škrtnutý výsledok (rozdiel bol 2 BSTB) mal Miloš Pagáč a tak skončil na prvom mieste a stal sa majiteľom putovného pohára.

Kategória Ladies. Na treťom mieste skončila Mária Falathová (GCPEG) s počtom 187 BSFB. Druhé miesto získala Katarína Opršalová (GCW). Zahrala 216 BSTB. Zvíťazila Eva Klačková (GKT) s počtom 233 BSFB. Potvrdila svoje prvenstvo s pred roka a domov si odnáša putovný pohár.

Kategória Senior: Spolu 26 hráčov súťažilo o putovný pohár v seniorskej kategórii. Na treťom mieste skončil Ladislav Valíček (GKHB) s počtom bodov 279 BSFB. Na druhom mieste s počtom 290 BSFB skončil Bohumil Škorec ((Penati GC). Prvé miesto s počtom 324 BSFB obsadil Peter Straňák (GVW). Potvrdil svoje prvenstvo z roku 2020. Z rúk prezidenta ASGS prevzal putovný pohár seniorského majstra ASGS za rok 2021.

VR ASGS ďakuje všetkým hráčom, ktorí sa zúčastnili našej Senior Tour. Vážime si ich cestovania za turnajmi po celom Slovensku. Gratulujeme víťazom staronovým seniorským majstrom ASGS za rok 2021. Udelené poháre a medaily sú ocenením ich kvalitnej hry a pre mnohých z nás sú golfovým vzorom. Dovoľujem si touto cestou poďakovať predsedovi Športovo-technickej komisie Jozefovi Feckovi za prípravu a realizáciu našej Senior Tour už tretiu sezónu. Náš kalendár je vďaka nemu každoročne pripravovaný na profesionálnej úrovni. Aj keď je samozrejmosťou, že si hneď po turnaji chceme pozrieť tabuľky a rebríčky, pozrieť ako sme hrali a porovnať naše výsledky s priateľmi, bez muža v pozadí, Štefana Nováka, by sme mali veľké problémy. Jemu patrí úprimná vďaka za celoročnú prácu v prospech nás všetkých. Chcel by som poďakovať za výbornú spoluprácu so spoločnosťou KplusN, s.r.o v zastúpení pánov Peter Kadlíček a Roman Ňukovič, za ich celoročnú asistenciu pri technickej realizácii našej Senior Tour.

Vážení priatelia SENIOR TOUR 2021 sme úspešne ukončili. Nový kalendár pre rok 2022 sa finalizuje a tak Vám želám, aby ste po výbornej zimnej príprave vkročili do prvých zápasov perfektne pripravení. Želám Vám veľa zdravia a teším sa na prvé stretnutie, ktoré plánujeme 5. Apríla 2022.

Dr. Peter Muška, PhD., Prezident ASGS, Lozorno 20. 10. 2021

[gallery ids="http://localhost/skgawp/wp-content/uploads/2021/10/jamkovka-senior-ladies-e1635420920661.jpg|,http://localhost/skgawp/wp-content/uploads/2021/10/PP-final.jpg|,http://localhost/skgawp/wp-content/uploads/2021/10/Jamkovka-seniori.jpg|"]