Po dlhšej odmlke sa golfové ihrisko Grey Bear Tále chopilo hosťovania turnaja SKGA Junior Tour a tiež TON. Predĺžený víkend bol nabitý špeciálnymi situáciami. Kvôli búrke bolo nedeľné, druhé kolo prerušené a dohrávalo sa s hodinovým oneskorením.

Okrem toho mohli byť diváci viac ráz svedkami golfového esa. Hole in one sa totiž oslavoval až dvakrát. V nedeľu sa pošťastilo na jamke číslo sedem Petre Babicovej, v pondelok pomohol na druhej jamke Jakubovi Plechovi posunúť sa do play off o prvé miesto. V rozstrele medzi dorastencami sa stretol s Tobiasom Munkom, ktorý však tentoraz na Plecha nestačil.

O prvenstvo sa bojovalo na extra jamkách aj v dievčenskej kategórii do 21 rokov. Spomedzi dvojice Paulína Ravluková, Michaela Vavrová bola úspešnejšia Ravluková.

Naopak jednoznačné víťazstvo vo svojej kategórii zaznamenala Antónia Zacharovská (U16) a Matej Babic (U21).

Posledná výnimočná situácia turnaja ale podľa hlavného rozhodcu Rasťa Michaláka nastala ešte aj krátko po dohratí posledného kola: ,,Veľké uznanie a cenu fair play si zaslúži Tomáš Šmiček ml., ktorý ukázal, prečo je golf takým krásnym a najmä férovým športom. Po tom, ako si uvedomil, že si neskontroloval skórkartu a podpísanú ju odovzdal, zistil, že zapisovateľ mu omylom napísal na dvoch jamkách nižší výsledok, než skutočne dosiahol. Svoju chybu si bez akéhokoľvek upozornenia, či protestu iného hráča uvedomil a oznámil ju sám rozhodcovi. Nikto by si tento omyl, pravdepodobne, nevšimol. Tomáš však nezaváhal a svoje dvojdňové úsilie škrtol a zachoval sa, ako sa na golfového hráča patrí.”

Tomáš Šmiček tak na svoju chybu doplatil. Hráči by sa ale mali z tohto príkladu poučiť. Každý si je totiž za svoju skórkartu zodpovedný sám a kontrola výsledkov je povinnosťou i výsadou, aby sa rovnaké situácie neopakovali. No ak už niečo podobné nastane, zobrať zodpovednosť za svoje počínanie by malo byť samozrejmosťou každého správneho golfistu.