Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v golfe sa stali korisťou Roryho Sabbatini. Štyridsaťtriročný profesionál triumfoval na prestížnom domácom podujatí v Šajdíkových Humenciach premiérovo vďaka vydarenému dvojnásobnému rozstrelu. Zdolal v ňom Čecha Ondřeja Liesera. 

Rory Sabbatini sa súťažne predstavil na Slovensku prvýkrát od zisku nášho občianstva v decembri minulého roka. Na turnaj, ktorý štartoval pondelňajším prvým kolom, dorazil z podujatia Európskej Tour v Hamburgu len tesne pred štartom. Bez tréningového kola sa pustil do ostrého súboja v 51-člennej konkurencii hráčov zo Slovenska a okolitých krajín. Po prvom hracom dni viedol so štyrmi ranami pod par. Slovákov najväčší súper, Čech Lieser, zahral 18 jamiek s rovnakým skóre. Na pätnástke sa dokonca blysol albatrosom, na jamku s parom šesť mu stačili len tri údery.

V závere druhého kola sa český reprezentant dostal do vedenia. Pred príchodom poslednej skupiny s Rorym Sabbatinim na záverečnú jamku viedol so siedmimi údermi pod par. Náš reprezentant však na osemnástke zahral birdie a dostal sa s Čechom do rozstrelu. Opakovanie osemnástej jamky prinieslo rozuzlenie až na druhý pokus. Rory Sabbatini v ňom potvrdil svetové kvality a zvíťazil. „Nebolo jednoduché vyhrať. Je pravda, že som cítil miernu únavu po náročnom programe, ale nebudem sa na ňu vyhovárať. Napriek náročnosti druhého dňa sa mi hralo celkom dobre. Hoci som sa prioritne nesústredil na víťazstvo, ale na to, aby sa mi podarilo zahrať čo najviac birdie, som veľmi rád, že som napokon triumfoval na domácej pôde,“ rozhovoril sa Rory Sabbatini po triumfe v golfovom rezorte Penati v Šajdíkových Humenciach.

Na margo dramatickej koncovky a zvládnutého rozstrelu konštatoval: „Bola to zábava, skvelé vyvrcholenie hracieho dňa. Musím povedať, že súper hral fantastický golf, húževnato bojoval. Podal kvalitný výkon. Mňa však teší víťazstvo v závere sezóny ako aj podpora, ktorú som mal na domácom podujatí.“

Dramatický záver Slovak Championship Open si vychutnal aj viceprezident Slovenskej golfovej asociácie Rastislav Antala. „Bolo zaujímavé sledovať vyrovnaný turnaj. Čech Ondřej Lieser sa dlho držal v hre o víťazstvo. Rory mi vravel, že vôbec mu nepadali paty. V závere druhého dňa však ukázal svoje majstrovstvo dlhým patom na birdie a potvrdil ho v rozstrele.“

Po medzinárodných majstrovstvách Slovenska čakajú Roryho Sabbatiniho dva týždne voľna. Následne odštartuje novú sezónu v PGA Tour podujatím v Las Vegas a po ňom cestu po východnej Ázii. V rámci výjazdových turnajov PGA sa predstaví v Kórejskej republike, Číne a Japonsku.