Alexandra Malíková tretia na Medzinárodných Majstrovstvách Slovinska Juniorov U14

Medzinárodné Majstrovstvá Slovinska Juniorov sa konali v dňoch 23.-25.6.2017 v krásnom prostredí golfového klubu Golf Arboretum Ljubljana. Organizačne vynikajúco zabezpečeného turnaja sa zúčastnilo celkovo 116 hráčov a hráčiek z 12 krajín Európy. Slovensko bolo zastúpené 4 mladými nádejami.

Pomerne náročné ihrisko vsadené v lesnatom prostredí kruto trestalo aj malé nepresnosti, či nesprávny course management. Spolu s teplotami okolo 32 stupňov sa tak stalo naozaj ťažkým orieškom aj pre skúsených hráčov a mnoho favoritov skončilo ďaleko v poli porazených.

O to cennejší je výsledok, ktorý dosiahla mladá slovenská reprezentantka Alexandra Malíková,
keď v kategórii U14 Girls skončila na výbornom 3.mieste s celkovým počtom rán 261.
Zvíťazila Denisa Vodičková (CZ) s výsledkom 245 rán, pred Annou Neumayer (AT) s výsledkom 250 rán.

Ďalším slovenským zástupcom sa už tak nedarilo. V kategórii U18 Girls Margaréta Verešová skončila na 13. mieste s výsledkom 247 rán. V kategórii U18 Boys Samuel Husárik skončil na 41.mieste s výsledkom 252 rán a v kategórii U14 Boys Bernard Vereš finišoval na 10. mieste s výsledkom 252 rán.

Autor: Robert Vereš