Aneta Abrahámová vyzvala víťaza z Challenge a European Tour

Nevšedný zážitok prežila v dobe inak súťažného golfového sucha behom pandémie koronavírusu COVID-19 slovenská profesionálna golfistka Aneta Abrahámová. Tá si na Floride zahrala 2v2 scramble, do ktorého sa zapojil tiež Julian Suri, šampión Challenge Tour z Kunetickej Hory a víťaz European Tour v Dánsku.

Aneta je členkou Symetra Tour, odkedy pred dvoma rokmi ukončila štvorročné univerzitné štúdium na Kelley School of Business v Indianapolis.

Teraz čaká, až sa znova rozbehnú profesionálne turnaje, čo by v prípade Symetra Tour mohlo byť v polovici júla. Na ich reštart sa pripravuje na Floride, kde sa jej koncom apríla naskytla zaujímavá príležitosť – vyzvať šampióna European Tour.

Na Floride, kde zostalo veľa ihrísk v obmedzenom režime otvorených, sa totiž pripravuje veľa profíkov. Mimo iných aj Julian Suri, víťaz turnaja Challenge Tour z Kunětické Hory z roku 2017, ktorý v rovnakom roku o tri mesiace neskôr vyhral v Dánsku tiež svoj zatiaľ jediný titul na European Tour.

Súboja na deväť jamiek sa v Jacksonville zúčastnil tiež jeho brat Devin, ktorý hrá inak na Mena Tour a tentokrát vytvoril dvojicu s Anetou Abrahámovou. Juliana Suriho doplnil Andrew Jensen, bývalý hráč Mackenzie Tour a dnes golfový Youtuber a autor videa z celého zápasu.

„Hrali sme tzv. Emergency 9, keď sme začali po obede a skončili pri západe slnka. Zápas to bol priateľský, ale tiež veľmi napínavý, pretože to bolo do poslednej jamky nerozhodné,“ popísala nám celý deň Abrahámová, ktorá predviedla niekoľko skutočne vydarených rán.

Z tesného víťazstva sa síce nakoniec radoval tím Juliana Suriho, to ale nemohlo Anete pokaziť dojem z inak nádherného poobedia. A to i v tejto inak nepríjemnej dobe, ktorá ovplyvnila i samotný zápas: „Dodržiavali sme všetky bezpečnostné pravidlá a dodržiavali odstup šesť stôp.“

„Momentálne sa spoločne so svojimi trénermi pripravujem na Floride a čakám na turnaje, ktoré by mali začať v júli. Dúfam, že sa turnaje skoro rozbehnú, pretože tie ženské majú pauzu od minulého novembra, takže to čakanie je už veľmi dlhé,“ priznáva mladá Slovenka, ktorá si behom svojej univerzitnej kariéry pripísala päť turnajových víťazstiev.

Záznam celého zápasu na YOUTUBE nájdete TU

Autor: Jan Fait, Golfextra.cz

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER