Antónia Zacharovská na stupni víťazov

Al Ain Equestrian, Shooting & Golf Club, Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch hostil finále 23.ročníka Faldo Series Europe Champion. Turnaj bol vyvrcholením sezóny Faldo Series v Európe, po oslavách 10 ročníkov na Slovensku, v Čechách a Nemecku. Od marca viac ako 2000 juniorov na 20 kvalifikačných turnajoch po svete súťažilo o postup na vytúžené finále pre 70 hráčov z 18 krajín pod dohľadom 6-násobného Major šampióna Sira Nicka Falda. Absolútnym víťazom sa 20-ročný Angličan Arron Edwards-Hill.

Zo slovenského finále, ktoré prebehlo v auguste už 10-ty krát na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici, postúpilo 5 víťazov jednotlivých kategóríí: Antónia Zacharovská, Pavol Mach, Lukáš Janda, Mart Anthony Karsenbarg z Holandska a Lukáš Zušťák (postúpil namiesto Táni Čičovej). Na stupienok víťazov európskeho finale sa postavila jedine Tonka Zacharovská, ktorá sa umiestnila na 3.mieste v kategórii dievčat do 16 rokov, aj keď po 2 kolách presvedčivo viedla, no tretí deň sa jej stala osudnou rana do kraja bunkra na jamke č. 9. „Na turnaj som sa veľmi tešila už od augusta. V Dubaji nás privítalo teplé a slnečné počasie, no golfové ihrisko zažilo deň našim príchodom piesočnú búrku. Vďaka starostlivosti greenkeperov sa to však neprejavilo negatívne na kvalite počas turnaja. Moje ambície boli najvyššie. Po druhom hracom dni som vo svojej kategórii  bola prvá, takže na tretí deň som sa veľmi tešila. Snaženie zvíťaziť mi však skazila jamka číslo 9, kde som nevedela nájsť po druhej rane loptu a tak som nakoniec zahrala túto jamu za nešťastných 10 rán. Táto jamka bola pre mňa ako keby začarovaná a preto som sa umiestnila až na treťom mieste. Napriek tomu musím povedať, že sa mi hralo výborne. Osviežením celého turnaja bol Sir Nick Faldo. Okrem toho, že sa dokázal s nami o golfe porozprávať, pripravil nám aj netradičný program na strelnici, kde sme si mohli zasúťažiť a vyblázniť sa. V golfovej sezóne 2020 urobím všetko preto, aby sa mi opäť podarilo postúpiť na tento turnaj a aby ma už jamka číslo 9 nezastavila. Za moje výsledky ďakujem hlavne pani Sylvii Hruškovej, ktorá ma podporovala v každom smere a pomáhala mi aj psychicky. Touto cestou by som chcela osloviť všetkých golfistov a golfistiky na Slovensku, aby aj v budúcej sezóne prišli bojovať o účasť na tomto turnaji. Faldo Serie vám prinesie neopakovateľné a nezabudnuteľné zážitky,“ zhodnotila Antónia Zacharovská.

“Som nesmierne rada, že som mohla sprevádzať víťazov slovenského kola Faldo Series na európskom finale a Sir Nick Faldo osobne zavítal v septembri do Vysokých Tatier,“  povedala Sylvia Hrušková, riaditeľka slovenského finále a generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork, ktorá bola zároveň aj medzinárodnou rozhodkyňou počas európskeho finále.

Faldo Series ponúka obrovské možnosti pre najlepších juniorov z každej krajiny otestovať seba samého v konkurencii hráčov z iných krajín na jednom z najlepších ihrísk na svete v Al Ain. Každý šampionát sa hrá na bezchybných ihriskách v Európe. Finále je kvalifikované pre najlepších hráčov z Európy. Mnoho z bývalých hráčov a víťazov Faldo Series dosiahlo vysokú hráčsku úroveň vrátane hviezdy European Tour  Jordan-a Smith-a a Eddie-ho Pepperell-iho, hráčky LET a LPGA Tour Melissy Reid and 4-násobného Major šampióna a hrdinu Ryder Cup-u  Rory-ho  McIlroy-a.  Dnes hrá na 40 turnajoch Faldo Series vo viac ako 30 krajínách ročne vyše tisícky hráčov.