Majstrovstvá Slovenska tímov

V piatok 1.9.  sa v príjemnom letnom počasí odštartoval posledný z kategórie slovenských majstrovských turnajov – Majstrovstvá SR klubových družstiev. V poobedných hodinách hráčov na ihrisku v Báči potrápil aj tradičný weltenský vietor.

Spravodajstvo po finálovom kole:

MSR klubových družstiev: O výhre rozhodla jediná rana.

Vo finálovom súťažnom kole poveternostné podmienky hráčom poriadne skrížili plány. Počasie malo i naďalej zhoršujúcu sa tendenciu a súťažiaci dohrávali v chladných teplotách pohybujúcich sa okolo 18 stupňov Celzia. Mrazivý pocit umocňoval i silný vietor a občasné prehánky.

Napínavý súboj sa odohral najmä v ženskej kategórii, kde o víťazstve rozhodol rozdiel jedinej rany. Bojovalo sa až do posledných jamiek. Na nich sa šťastie priklonilo na stranu domácich golfistiek Weltenu I. (443), keď hráčky klubu Agama (444) početnejšími chybami nezvládli záver finálového kola.

,,O našom víťazstve rozhodovali najmä putty. Našim súperkám sa ku koncu už tak nedarilo, možno to spôsobil i tlak, keďže v závere im už nepadol aj putt do pol metra,“ hovorí členka tímu Welten I., Natália Hečková. Skúsená reprezentantka opísala počasie jedným slovom: ,,Katastrofálne! Vietor bol taký silný, že hýbal loptami na jamkoviskách. Ja som mala teda určite najväčší problém s puttovaním, keďže nám v náprahu od náporu vetra hýbalo palicou do všetkých strán. Na dĺžku sa takisto len veľmi ťažko sústredilo.“

O výherkyni v individuálnej kategórii sa taktiež rozhodovalo medzi golfistkami z tímov Welten a Agama. Výsledné skóre Natálie Hečkovej a Aniky Bolčíkovej zostalo nerozhodné, a tak sa delia o prvú priečku s výsledkom 220 rán.

Na treťom mieste skončilo družstvo golfového klubu Tále I. (452) s odstupom osem rán.

Výsledky klubových družstiev v kategórii mužov boli rovnako, ako i medzi ženami, veľmi tesné. Na treťom mieste sa o dve rany zaradil tím Penati, po tom ako sa lídrovi ich tímu, Michalovi Brezovskému (222) nevydarilo posledné kolo a s 81 ranami sa umiestnil na treťom mieste v individuálnom hodnotení. S obrovským náskokom 15 rán nad Dávidom Turlíkom (220) zvíťazil medzi jednotlivcami Pavol Mach (205). Ani jeho výsledok však nepomohol klubu Alpinka Košice k úspešnému ukončeniu turnaja a s rozdielom štyroch rán sa umiestnil na druhom mieste. Víťazmi sa stali hráči z Lomnického golfového klubu I.

Na ihrisku Welten sa 5. – 7. októbra uskutočnia Európske majstrovstvá klubových družstiev žien. Slovenské farby tam budú, po víťazstve na slovenských majstrovstvách, zastupovať domáce hráčky z GC Weltenu. Prajeme veľa šťastia!

Konečné výsledky Družstvá mužov

Konečné výsledky Družstvá žien

Spravodajstvo po druhom kole:

Jesenné počasie zamiešalo poradím

Pokračovanie majstrovstiev Slovenska družstiev sa odohralo za podstatne odlišných podmienok ako prvé, piatkové kolo. Najväčší rozdiel spočíval vo výraznom ochladení, no druhý septembrový deň so sebou priniesol i silný vietor.

Zhoršené počasie sa nijako neodzrkadlilo na výsledku Michala Brezovského. Ten si na skórkartu zapísal výborný výsledok 67 rán, ktorý sa stal najlepším skóre druhého hracieho dňa. Dobre si počínal i Marián Puttera, keď sa za nepriaznivého počasia odniesol z ihriska výsledné skóre v pare ihriska. V hodnotení jednotlivcov sa nachádza za Michalom na treťom mieste.

Družstvo Penati (288) sa vyšvihlo predbežne na delené prvé miesto a o vyrovnaný súboj sa postará mužstvo Alpinka Košice (288) na čele s Pavlom Machom. Ten sa v priebežnom hodnotení umiestnil na prvom mieste aj v individuálnom hodnotení po skvelých kolách 65 a 69 rán. Na treťom mieste je tím Lomnického golfového klubu I. (293) so stratou päť rán.

U žien sa zmena podmienok prejavila výraznejšie, keďže žiadna zo súťažiacich si po sobotňajšom kole nepripísala výsledok pod parom ihriska. Vedúce tri tímy zostali rovnaké, vystriedalo sa ale poradie. Na prvom mieste sa predbežne nachádzajú členky tímu Welten I. (289). Do finálového kola nastupujú so zanedbateľným rozdielom troch rán pred tímom Agamy (291). Favoritky prvého kola si po druhom dni pohoršili a aktuálne sa družstvo z Táľov (293) drží na treťom mieste so stratou dvoch rán na druhú priečku.

V individuálnom hodnotení vedie domáca hráčka Natália Hečková po výsledkoch 71 a 73 rán. O jednu ranu za ňou nasleduje jej tímová kolegyňa Katarína Drocárová. Najúspešnejšiu trojicu uzatvára z deleného druhého miesta Lea Klimentová, ktorej sa nepodarilo zopakovať úspešný štart do turnaja v podobe 68 rán. V druhé kolo uzatvorila s výsledkom 77 rán.

Pre prvý ženský tím bude tento turnaj aj akousi významnou rozohrávkou. Majstrovstvá Európy klubových družstiev žien sa tohto roku odohrajú práve na ihrisku Welten, čo môže byť výraznou motiváciou pre domáce hráčky.

Spravodajstvo po prvom kole:

V priebežnom poradí sa príjemným prekvapením stalo umiestnenie ženského tímu Agama (144), ktorý za niekoľkonásobnými majsterkami z Weltenu I. (143) zaostal iba o jednu ranu. Prvé miesto patrí hráčkam z družstva Tále I. (142).

V súťaži jednotlivcov si spomedzi žien najlepšie počínala Lea Klimentová, ktorá ihrisko obišla s výsledným skóre -4 (68 rán). Na delenej druhej priečke sa nachádza domáca hráčka Natália Hečková, ktorá spolu s Emou Dzurikovou zahrala jednu ranu pod parom ihriska.

Pavol Mach (65) previedol excelentný výkon, vďaka ktorému sa prepracoval na vedúcu priečku medzi jednotlivcami a taktiež výrazne dopomohol svojmu tímu Alpinka Košice (137). Ten sa v predbežnom poradí nachádza taktiež na líderskej pozícii pred tímom z Lomnického golfového klubu I. (141) a mužstvom z Weltenu.

O dobré výsledky medzi jednotlivcami v mužskej kategórii sa okrem Macha postarali aj Oliver Gábor s výsledkom 69 rán a Dávid Turlík so skóre 70 rán.

Turnaj pokračuje ďalšími dvoma súťažnými kolami, pričom výsledok každého družstva pozostáva zo súčtu rán dvoch najlepšie hrajúcich členov tímu.

Autor: Jasmina Hečková

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER