Česko-Slovenský pohár

V dňoch 9.10. – 11.10 2015 sa konal Česko – Slovenský pohár v Prague City golf club.

Toto medzištátne stretnutie má už dlhoročnú tradíciu a históriu. Koná sa každé dva roky. Pred dvomi rokmi sa Česko – Slovenský pohár konal na Slovensku, vo Welten golf clube, kedy Slovensko jednoznačne podľahlo Česku v pomere 4.16. Každoročne sa hrá systémom štvorhier a nedeľnajších single zápasoch na jamky. V sobotu bolo na pláne 5 zápasov forsome na jamky a poobede 5 zápasov fourballs na jamky.

Slovensko nastúpilo v silnej zostave v zložení: Michal Brezovský, Ján Friesz, Oliver Gábor, Tomáš Kuba, Pavol Mach, Adam Puchmelter, Anika Bolčíková, Rebecca Hnídková, Alexandra Patáková a Sára Zrníková.

Českú stranu zastupoval papierovo silnejší tím v zložení: Jan Bryčka, Adam Čapek, Václav Lébl, Vojtěch Mitterwald, Tomáš Návrata, Nicolas Schellong, Kateřina Čermáková, Eliška Kocourková, Sára Kousková a Františka Lunáčková.

Prvý deň prebiehal v jasne Slovenskej réžii. Sobotu Slovensko zvládlo na výbornú a Čechov sme zaskočili neočakávaným výsledkom 6,5 ku 3,5 pre Slovensko.

„Sobota nám jasne patrila či už z herného alebo iných hľadísk. Zložené dvojice si herne výborne rozumeli a to premenili aj do zápasov.  Vo všetkých zápasoch sme dominovali a nakoniec sme dokázali dotiahnuť 6 výhrier a jednu remízu. Musím však spomenúť, že ma mrzí jeden unfair play moment, po ktorom si súper môže spytovať svedomie. Nakoľko sme v zápase vytvorili výborný kolektív, tak sme tento moment zvládli a na ďalší deň sme nastúpili s odhodlaním poraziť Českú stranu aj v singloch“ zhodnotil team advisor a tréner reprezentačného výjazdu Peter Wieger.

V nedeľu čakalo Slovenko veľká možnosť po prvýkrát poraziť Čechov na tomto turnaji. Hráči boli nominovaní do 10 single zápasov v hre na jamky.

„Tento deň nebol pre nás štastný. Začiatok zápasov sme opäť dokázali dominovať a potvrdiť, že sme v tomto zápase jasne lepším tímom. Nakoniec sa nám nedarilo končiť na posledných jamkách v kvalite, na akú sme ten víkend boli zvyknutí. Česi majú natoľko skúsených hráčov, že tieto malé zaváhanie dokázali okamžite využiť a otočili výsledok zo soboty na celkovú remízu“ zhodnotil Peter Wieger

Nedeľa skončila v prospech Čechov 6,5 ku 3,5 a tým pádom celkový výsledok nastal 10:10. Propozície turnaja ale jasne hovoria o tom, že v prípade remízy, sa víťazom stáva tím, ktorý triumfoval v predošlom ročníku. Tým pádom sa víťazom stala Česká Republika.

„Celkový pocit z načich hráčov mam vynikajúci. Predviedli sme super výkon, kedy sme v zápasoch dokázali hrať pod par a niekedy až hlboko pod par. Aj keď nám záver nevyšiel podľa našich predstáv, tak z 8 zápasov, ktorý skončili na 17 a 18 jamke sme dotiahli do víťazného konca len dva. To je už aj o štastí, ktoré nám v závere vôbec neprialo. Naši hráči boli pre mňa morálnym víťazom a k tomu, ako sme zvládli všetky momenty tohto víkendu môžem povedať len, že som na nich veĺmi hrdý. Ďakujem im za ich športovo kvalitatívny výkon v hre a ako aj osobnostný prístup k záveru.“ celkovo zhotnotil Peter Wieger.

O ďalšie dva roky sa opäť stretneme na Slovensku a dúfame, že zápas medzi Slovenskom a Českom bude tak napínavý ako ročník 2015.

Dovidenia v roku 2017.

Fotogalériu nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER