ČS pohár 2017 – Slovensko víťazom po 10-tich rokoch!

Vyrovnané zápasy vo štvrtok vyústili do napätého finále.

Problémy s počasím v úvode druhého súťažného kola podmienili zmenu pôvodného plánu organizátorov. Pre hustú rannú hmlu museli presúvať štart každú polhodinu a namiesto plánovaného štartu o ôsmej nakoniec usporiadatelia mohli spustiť hru až o pol dvanástej. Z časového dôvodu sa preto rozhodli upraviť podmienky a zápasy v dvojhrách sa odohrali iba na deväť jamiek.

,,Na českých hráčoch bolo vidieť veľkú odhodlanosť. Keď museli vyhrať duely po deviatich jamkách, vedeli, že musia ísť naplno od začiatku,“ opisuje atmosféru hlavný rozhodca, Ján Pečo. ,,V jednotlivých zápasoch začali skórovať a získavali bod za bodom.“

Zlom nastal až po prvom vyhratom zápase v prospech Slovenska. Získala ho Anika Bolčíková, vzápätí svoj zápas remizovala Natália Hečková a priniesla pre tím vzácneho pol boda, ďalší bod získala Katarína Drocárová. Rozhodujúci predposledný zápas odohral Lukáš Zušťák, ktorý na ôsmej jamke svojho súpera porazil, čím Slovensku zabezpečil celkové víťazstvo. Pavol Mach spečatil Slovenskú výhru remízou a ďalším polovičným bodom. Národný tím Slovenska tak po dnešnom menej vydarenom dni zvíťazil prvýkrát po desiatich rokoch v pomere 11:9.

Podľa Jána Peča mali obe krajiny nesmierne vyrovnané družstvá a do poslednej chvíle nebolo jasné, kto bude víťazom. ,,Bolo cítiť napätie i súťaživosť, veď každý chce vyhrať. No musím povedať, že na obidvoch stranách som počas hry videl veľmi pekné gestá. Hráči sa chovali vzorovo a hrali fairplay, čo ma naozaj veľmi potešilo,“ hovorí.

Lea Klimentová podotýka, že cieľ bol jasný: ,,Potrebovali sme tri a pol boda na výhru, získali sme štyri. Misia splnená!“ 

,,Vyhrať na deviatich jamkách je dosť zložité, pretože o väčšine výsledkov zápasov sa rozhoduje tesne pred poslednými jamkami,“ vysvetľuje Natália Hečková. Väčší úspech vo štvorhrách pripisuje blízkym vzťahom: ,,Boli sme skvelý kolektív a vtedy to funguje.“

Predzvesť o úspechu Slovenska prišla už v utorok, keď sa na ihrisku proti sebe postavili zástupcovia slovenského a českého prezídia. Už v tomto zápase sa slovenským hráčom podarilo vyhrať, a to po prvý raz v histórii celého turnaja. 

Najbližšie sa súťaž o Česko-Slovenský pohár uskutoční o dva roky. Turnaj už bude ale hosťovať Česká republika.

VÝSLEDKY:
ČS pohár_ 2017_results

FOTOGALÉRIA

Po prvom dni Slovensko vedie s výrazným rozdielom nad Českom.

Deviaty ročník ČS pohára 2017 sa tento rok odohráva 11. – 12. októbra na Slovensku. Turnaj hosťuje Sedin Golf Resort. Prvé kolo v stredu dopadlo pre našich hráčov veľmi úspešne. Slovenské národné družstvo preukázalo skvelého tímového ducha, keď si v zápasoch štvorhier so svojimi súpermi hravo poradilo a zvíťazilo v siedmich dueloch z celkového počtu 10 zápasov.

Prvý deň sa teda slovenským reprezentantom nepodarilo vyhrať iba v dvoch mužských a jednej ženskej štvorhre. Vo štvrtok nasledujú duely jednotlivcov a stav sa môže rýchlo otočiť, keďže na víťazstvo sa spočítavajú body z oboch dní. 

Uvítací ceremoniál sa uskutočnil už v utorok večer a stretli sa na ňom členovia prezídia SKGA ako aj výkonný výbor ČGF s reprezentačnými výbermi oboch krajín. 

Streda ponúkla súťažiacim ideálne počasie na hru a nemalo by tomu byť inak podľa predpovedí na v druhom hracom dni. O konečnom výsledku vás budeme informovať, pre viac aktualít sledujte náš facebookový profil @skgagolf.

Držíme palce!

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER