Chlapci na ME mimoriadne úspešní!

Účinkovanie slovenských reprezentantov na Majstrovstvách Európy dorastencov druhej divízie dopadlo na jednotku. Budúci rok môžu bojovať o titul majstra Európy!

Majstrovský turnaj sa odohrával na ihrisku Mladá Boleslav v susedných Čechách. V sprievode reprezentačného trénera Andyho Malley a team advisora Olivera Gábora sa mladučký slovenský tím v zložení Pavol Mach, Sebastián Vida, Matej Zeman, Lukáš Zušťák, Richard Oles a Matej Čerman pripravoval na štyri dni tvrdého boja. O svoje prvotné dojmy z turnaja sa podelil Sebastián Vida: ,,Keď sme prišli v pondelok na ihrisko, ako prvé som si všimol HCP našich protivníkov a hneď som si uvedomil, že to bude obzvlášť ťažký turnaj, pretože naše HCP boli medzi tými horšími. Zistil som dokonca, že sme aj najmladší tím! Povedal som si ale, že naši súperi sú tiež len ľudia a dajú sa poraziť. Počas cvičných kôl som si uvedomil, že mne a aj ostatným chalanom ihrisko celkom sadlo. Bolo dlhé, rovné a vedľa fairwaye neboli žiadne veľké problémy.’’

Po prvom kole to so Slovákmi vyzeralo veľmi dobre. V konkurencii deviatich štátov sa predbežne umiestnili na druhej priečke. Na boj o postup do prvej divízie sa však chlapci museli udržať medzi prvými štyrmi tímami aj po druhom kvalifikačnom kole na rany. Tento cieľ sa im úspešne podarilo splniť a po kvalifikačných kolách sa umiestnili na treťom mieste. V jamkovej časti hry už išlo naozaj o všetko. Vo svojom prvom zápase sa Slovensko stretlo s kvalitnými hráčmi Islandu.

Tento zápas bol pre Slovákov kľúčový, ak chceli získať postup na budúcoročné ME v prvej divízii ,,Boli to veľké nervy, keď sme jeden zápas štvorhry vyhrali a jeden prehrali. Všetko záviselo na dvojhrách.’’  Aj po štyroch zápasoch dvojhier bol však stav nerozhodný. Na ihrisku sa odohrával posledný duel Pavla Macha, ktorý mal rozhodnúť. Mach svoj zápas dokázal doviesť do úspešného konca. Vyrovnaný duel sa mu podarilo vyhrať až na piatej rozstrelovej jamke, a to skvelým premeneným puttom na birdie!

,,Bol to neopísateľný pocit. Všetci sme kričali, tancovali a oslavovali Paľa Macha. Týmto zápasom sme sa totiž automaticky kvalifikovali na Majstrovstvá Európy prvej divízie v roku 2017!’’ opisuje spoločnú radosť družstva z výhry Vida. Pavol Mach len ťažko hľadal slová: ,,Môj zápas bol naozaj psychicky náročný, cítil som obrovský tlak. Moji spoluhráči ma však úžasne podporovali. Boli najlepší! Mali sme výborný kolektív a skvele sme si rozumeli,’’ na záver ale nezabudol zažartovať, ,, A nemusia mi ďakovať, že som potiahol celý tím,’’ dodal so smiechom.

Štrnásťročný Mach (-2) sa v individuálnom hodnotení umiestnil na výbornom druhom mieste. ČGF vo svojej spravodajskej rubrike označila umiestnenie slovenského tímu za ,,najpríjemnejšie prekvapenie šampionátu’’. Favoritmi totiž boli tímy z Islandu, Írska a Švajčiarska. Vo finále sa naši hráči stretli s Írskom. Tento zápas skončil v neprospech slovenských reprezentantov v pomere bodov 1,5:4,5. Slovensko sa tak umiestnilo na druhom mieste európskeho šampionátu druhej divízie do 18 rokov a v budúcom roku sa predstaví na ME prvej divízie v španielskom rezorte La Manga.  Gratulujeme a tešíme sa z postupu našich hráčov, no veľká vďaka patrí celému reprezentačnému kolektívu za vzornú reprezentáciu našej krajiny.

Výsledky jamkovky Flightu B
Výsledky kvalifikácie jednotlivcov

Výsledky kvalifikácie tímov

Fotogaléria Zdenka Sluky z Opening ceremony

Fotogaléria Zdenka Sluky z ihriska

Fotogaléria Zdenka Sluky z finálového dňa

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER