Čierny bocian pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom 21 100

Veľká Lomnica, 2.august 2015 –Výťažok v hodnote 21 100 € z 8.ročníka charitatívneho golfového turnaja CHARITY GOLF CUP 2015 putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“.

Golfový turnaj pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru a hráčov NHL sa už po 8. raz uskutočnil v sobotu 1. augusta 2015 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnic. Za 8 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je škúšaný ťažkým postihnutím viac ako 140 000 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii. Symbolické šeky až do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mila Šatana, Mariána Hossu a Richarda Lintnera. Šek v hodnote 4 747 € prebrala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a 3D tlačiareň si prevzal detský kardiochirurg MUDr. Matej Nosáľ z NUSCH v Bratislave, ktorý robí uníkátne operácie detských srdiečok.

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu, či šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Radoslava Suchého, Ľuboša Bartečka, Júliusa Šuplera, Jána Filca aj tenista Dominik Hrbatý, slalomár Adam Žampa, futbalový tréner Ján Kozák a osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Kamila Magálová, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Adela Banášová a Peter Modrovský. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia, hokejisti dresy, hokejky a helmy, Adam Žampa prilbu, Dominik Hrbatý tenisovú raketu Novaka Djokoviča. Najúspešnejší v dražbe bol dres Mariána Hossu dres zo zápasu NHL Winter Classics 2015 medzi Washingtonom a Chigagom za 2000 € a šaty Lukáča Kimličku, ktorý ich osobne ušil na tento turnaj. Prekvapením tichej dražby bola škatuľka s 2 priesadami figovníkov od Milana Kňažka, ktorá sa vydražila za 160€!

Víťazom turnaja sa stal flajt Adely Banášovej, na druhom mieste flajt Martina Mňahončáka a na treťom mieste flajt Radoslava Suchého. Najlepší brutto výsledok mal flajt Richarda Lintnera s výsledkom 12 pod PAR, nearest to pin zahrala Terezka Husárová, longesst drivve zas Linda Ilavská. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo poraziť najmä BOndrovcov. My sme zvíťazili na počet rán bez prihliadnutia na hendikepy, kde vyhral tím Adely Banášovej. Najväčšími víťazmi sú však detičky, ktoré dostali potrebnú pomoc a ľudia, ktorí tu prišli pomôcť,“ konštatoval Lintner.

Hráči si pochvaľovali nádherné prostredie pod Tatrami, zelené gríny a horúce slnečné počasie. Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným. Rodiny s deťmi, ktoré si prišli prevziať symbolické šeky od známych hokejistov prežili nezabudnuteľné popoludnie na putting greene.

„Tento ročník sa dá pokladať za úspešný, čo sa týka počtu zúčastnených hráčov a ľudí, ktorí chceli prísť pomôcť dobre veci. Som veľmi rád, že sem prišli i decká, ktoré sme obdarovali. Prišli sme zo západného i východného Slovenská a nás teší, že sme im mohli z časti pomôcť, či už na vozík, operáciu a podobne. Veríme, že na budúci ročník sa pripravíme šte lepšie, vydražíme šte viac a pomôžeme viacerým ľuďom, “prezradil Peter Bondra. „Golf mám veľmi rád a myslím si, že je to výborný šport, keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu. Prechádzka po golfovom ihrisku je úplne perfektná a ak sa to deje s dobrou partiou, je to vynikajúci doplnok. Na turnaj Petra Bondru chodievam často, možno som chýbal na jednom alebo dvoch ročníkoch,“ uviedol Mariána Hossa.

Autor: Danka Velecká

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER