European Olympic Hopes Trophy 2017

Piaty ročník mládežníckeho turnaja EOHT sa odohráva na českom ihrisku Kaskáda. O víťazstvo bojujú družstvá šiestich krajín.

Konečné výsledky EOHT 2017:

Slovenskí reprezentanti odohrali svoj posledný zápas na tohtoročných European Olympic Hopes Trophy. Ich súpermi v boji o druhé miesto sa stali Slovinci.

Slovenský chlapčenský tím proti svojim súperom neuspel. Protihráči zo Slovinska zvíťazili nad Slovenskom v pomere 4:1. Zo šampionátu si tak slovenskí chlapci odnášajú  tretie miesto. Nechali za sebou silné tímy, napríklad z Česka, Poľska, ale i Maďarska. Víťazom sa stalo favorizované nemecké mužstvo, ktoré si víťazstvo zaistilo už po treťom hracom dni.

,,V tomto ročníku panovalo od začiatku veľmi nepriaznivé počasie. Celé ihrisko zasnežilo, ale nakoniec sa mierne oteplilo. Napriek nepriaznivým podmienkam sa podarilo udržiavať výborný stav ihriska,’‘ opisuje hru dôležitá posila tímu, Lukáš Zušťák.

Tesná prehra s protivníkmi zo Slovinska a Nemecka ho samozrejme mrzí. Práve druhé menované družstvo bolo podľa jeho mienky najťažším súperom: ,,Mali vo svojom tíme veľmi dobrých hráčov, ale aj tak sa do konca našich vzájomných súbojov nevedelo, kto vyhrá.’‘ Nakoniec však uznáva, že medzi kandidátov na víťazstvo zrejme nepatrili: ,,Náš tím nepatril medzi najsilnejšie, čo sa týka HCP hráčov. Myslím si však, že sme všetci podali solídny a úctyhodný výkon, keďže nám oba prehraté zápasy, takpovediac, unikli pomedzi prsty.’’ 

V dievčenskej kategórii sa štvornásobným českým víťazkám poháru EOHT nepodarilo udržať víťaznú bilanciu. Obsadili druhé miesto za družstvom zo Slovinska, ktoré potvrdilo rolu kandidátok na víťazstvo. Tretími sa stali reprezentantky Nemecka, za nimi sa umiestnili hráčky zo Slovenska a poslednú priečku obsadili Maďarky.

Výsledky dievčatá
Výsledky chlapci
Konečné poradie

Spravodajstvo po treťom dni:

Slovenské tímy dnes čakal ťažký súper – niekoľkonásobný šampióni EOHT – Česi.

Ani v tretí hrací deň európskeho šampionátu Olympic Hopes Trophy sa počasie neumúdrilo. Prehánky spojené so studeným nárazovým vetrom preverili fyzickú kondíciu i psychickú odolnosť mladých hráčov. Navzdory vyčerpávajúcim podmienkam sa naši hráči snažili zo seba vydať maximum.

V chlapčenskom družstve sa táto snaha premenila na vydreté víťazstvo. Najrýchlejšie svojho súpera zdolal Lukáš Gabura. Ten vo svojom zápase zvíťazil už po 16. jamke. Takmer po 18. jamku sa tiahol zápas štvorhry. V ňom uspeli naši nasadení hráči Michal Darovec a Samuel Husárik s výsledkom 2/1.

Tesné zápasy predviedli Lukáš Zušťák a Pavol Mach. Svojimi zápasmi mohli rozhodnúť o víťazstve. Lukáš Zušťák viedol vyrovnaný zápas až do 18. jamky. Tá sa mu však stala osudnou a bod si pripísali Česi. Prehratý zápas Mateja Babica znamenal ďalší bod pre Českú republiku a vyrovnanie skóre.

Rozhodujúci zápas sa odohrával medzi Pavlom Machom a Václavom Tichým. Nebyť nepodareného chippu a puttu zo strany českého hráča, zápas by zrejme pokračoval až na rozstrelové jamky. Pavol Mach si však zachoval chladnú hlavu a chybu súpera premenil na víťazstvo. Slovensko sa tak stalo víťazom v dueli proti Čechom 3:2.

Dievčenskému tímu sa proti Češkám uspieť nepodarilo. O jediný vyhratý zápas v prospech Slovenska sa postarala Viktória Krnáčová s výsledkom 5/4. Alexadra Maliková a Linda Ilavská si zahrali vyrovnanú štvorhru, keď prehrali o jeden bod. V ostatných zápasoch predviedli jasnú dominanciu české reprezentantky. Dievčenské družstvo podľahlo protihráčkam z Česka 1:4.

Pre slovenské reprezentantky sa týmto zápasom turnaj končí. Dievčenský tím Slovenska obsadil na EOHT 2017 štvrtú priečku. Tímového ducha v sebe však nezaprú ani zajtra, kedy sa zhostia úloh kedíkov pre chlapčenské družstvo. Tých čaká súper zo Slovinska, s ktorým zabojujú o druhé miesto.

Zápasy tretieho dňa:

 Chlapci: Poľsko – Slovinsko 2:3, Maďarsko – Nemecko 0:5, Slovensko – Česko 3:2, Nemecko – Slovinsko 3:2

Dievčatá: Slovensko – Česko 1:4, Slovinsko – Nemecko 3:2, Česko – Maďarsko 5:0

Spravodajstvo po druhom dni:

Súťaž bola zahájená prvým kolom vo štvrtok s rekordnou účasťou. Po prvý raz v histórii sa turnaja zúčastnil tím z Nemecka, ktorý si zmeria sily s družstvami z Česka, Slovenska, Slovinska, Maďarska a tiež Poľska.

Všetky turnajové kolá sa uskutočnia formou jamkovej hry, pričom všetky tímy sa stretnú vo vzájomnom súboji. Jeden zápas medzi družstvami sa skladá zo štyroch dvojhier a jednej štvorhry. V zápase sa teda celkovo hrá o päť bodov.

Náhle zhoršenie počasia si vyžiadalo svoju daň už v druhom tréningovom dni, kedy za silného vetra a sneženia tímy svoje tréningové kolá zrušili. Prvé kolo sa pre nízke teploty začalo hrať až o 12 hodne. Hráči sa však i tak museli popasovať s ostrým vetrom a teplotou okolo troch stupňov Celzia.

Slovenskí reprezentanti sa vo štvrtok postavili maďarským hráčom. Tesným výsledkom 3:2 sa im v napínavom súboji podarilo zvíťaziť. Dievčatá, žiaľ, proti svojim súperkám zo Slovinska nesupeli. Súperkám podľahli 1:4.

Napriek nádejným vyhliadkam na zlepšenie počasia sa žiadna zmena nekonala. Ranný mráz v podobe troch stupňov pod nulou opätovne prekazil plánovaný štart a súťažný výbor bol nútený presunúť začiatok súťaže o hodinu neskôr.

Doobeda sa odohral iba jeden dievčenský duel – medzi Slovenskom a Nemeckom. Ani v tomto súboji sa však Slovenkám nedarilo a s rovnakým výsledkom ako z predošlého dňa prehrali i v druhom zápase 1:4. V doobednom zápase sa nedarilo ani chlapcom. S nemeckými súpermi prehrali taktiež 1:4.

V zápasoch popoludní sa slovenským tímom naopak darilo. Chlapci zdolali mužstvo z Poľska s náskokom 4:1. Tím dievčat porazil Maďarsko 3:2.

V zajtrajšom zápase sa obe slovenské družstvá stretnú s tímami z Čiech.

Za Slovensko hrajú v chlapčenskom tíme Michal Darovec, Samuel Husárik, Pavol Mach, Matej Babic, Lukáš Zušťák a Lukáš Gabura. Dievčenský tím je v zložení Antónia Zacharovská, Linda Ilavská, Alexandra Maliková, Ema Dobiašová, Viktória Krnáčová a Lucia Hrbíková. Hráčov sprevádzajú kapitáni Zuzana Kamasová a Andrew Malley.

Autor: Jasmina Hečková

Výsledky prvého kola
Výsledky druhého kola
Výsledky tretieho kola

Štartovka 1.deň
Štartovka 2.deň

Štartovka 3. deň

 

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER