Extrémne počasie poznačilo turnaj šampiónov Duke of York

Zmiešaný juniorský turnaj Duke of York každoročne združuje v Škótsku národných šampiónov z rôznych krajín sveta. Tento rok zastupovali v súťaži Slovensko Katarína Drocárová a Michaela Vavrová. Trojdňové podujatie sa odohrával na ihrisku Castle Stuart, na ktorom sa štyrikrát konal aj turnaj európskej túry – Scotish Open.

Výsledky podľa kapitána výjazdu Olivera Gábora poznačilo počasie:

,,Aj domáci hráči zvyknutí hrať na ihriskách linksového typu mali problém pri vetre, ktorý dosahoval až 70 km/h. Miestami to hraničilo s regulérnosťou – organizátori boli kúsok od prerušenia turnaja. Daždivé, studené a veterné Škótsko znechutilo niekoľko hráčov, nie však naše reprezentantky. Bojovali až do poslednej jamky. Katka aj Miška hrali turnaj Duke of York po prvýkrát.  Napriek neúspechom na niekoľkých jamkách dievčatá hrali dobrý golf. Vzhľadom na prevládajúce podmienky zbierajú cenné skúsenosti na ihrisku, aké v našich končinách nie je.“ 

Súťaže sa zúčastnilo 30 krajín sveta, vrátane Kanady, Mexika a Japonska, či Kórei. V sprievode Olivera Gábora sa Kataríne Drocárovej v neľahkých podmienkach podarilo obsadiť delenú 21. priečku s výsledkami 75, 83 a 82 rán. Michaela Vavrová sa po skóre 79, 85 a 81 umiestnila na 32. pozícii.

Výhra putovala do Severnej Ameriky. Po play off s írskym golfistom zvíťazil Kanaďan Christopher Vandette (79, 76, 71).

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER