Faldo Series Grand Final 2016 a víťazná Sára Zrníková.

Finále Faldo série prinieslo Slovensku historický úspech. Je ním celkové víťazstvo Sáry Zrníkovej. O svojom pôsobení na turnaji poskytla pre skga.sk rozhovor.

Grandiózne finále série turnajov Faldo so sebou prinieslo ďalší veľkolepý úspech pre slovenský golf. Stalo sa tak po výhre Sáry Zrníkovej (71,71,73) v kategórii U21, ktorá si navyše výborným záverom turnaja vyslúžila aj titul celkovej víťazky medzi dievčatami. Zrníková si pozíciu líderky udržiavala od prvého dňa turnaja. Svoju súperku porazila hladko o štyri rany.

Nesklamali ani reprezentujúci chlapci. Adam Puchmelter (70,71,74) v poslednom kole síce mierne zaváhal, no ani to neotriaslo jeho neohrozenou pozíciou a umiestnil sa na skvelom treťom mieste v kategórii chlapcov do 21 rokov. Jeho súčet rán z troch dní bol dve rany nad parom ihriska (PAR 71, pozn. redaktora).

Pavol Mach (72,72,81) vstúpil do turnaja rovnako výborne. Po dvoch kolách si do výsledkovej listiny pripísal dve rany nad par, čo ho v silnej konkurencii dostalo na piatu priečku. Zlom nastal v poslednom kole. Výsledok +10 rán z posledného kola ho posunul na siedmu pozíciu.

Na turnaj sa z národných kôl prebojovali ešte dve Slovenky. Zo slovenského národného kola postúpila Katarína Drocárová (81,87,81) a Lucia Hrbiková (84,77,81) si svoj postup vyslúžila výhrou u našich severných susedov, v Poľsku. V kategórii do 16 rokov sa Hrbiková umiestnila na 12.mieste, Drocárová obsadila 13. priečku.

S víťazkou Sárou Zrníkovou sme sa spojili bezprostredne po jej triumfe. Zamestnávali ju však povinnosti na turnaji súvisiace s výhrou. Svoje prvotné pocity z víťazstva nám poskytla v nasledujúcom rozhovore.

Redaktor: Toto víťazstvo je zrejme tvoj najväčší individuálny úspech. Ako by si zhodnotila svoje pôsobenie na súťaži?

Sára Zrníková: Som spokojná so svojím štartom na turnaji. Hneď na prvej jamke som dala birdie. To ma okamžite dostalo do hry. Ihrisko bolo veľmi technicky náročné, preto bolo dôležité stanoviť si dobrú stratégiu. Hráči museli počítať s veľkým prevýšením i s typickým anglickým vetrom, obzvlášť v poslednom kole. Hru som si nesmierne užívala a sústredila som sa hlavne na dobré umiestenie a konzistenciu rán.

R: Akú formu si mala pred turnajom? Cítila si sa na víťazstvo?

S.Z.: Na turnaj som sa pripravovala celý mesiac. Anglické podmienky som si mohla vyskúšať už tri týždne pred tým na turnaji Duke of York Champions Trophy. Vedela som, že rozhodujúca bude krátka hra a puttovanie, preto som sa na tréningoch zamerala práve na to. Chcela som si užiť tento turnaj, keďže bol posledný v mojom kalendári.

R: Čo bol okrem výhry tvoj najväčší zážitok na turnaji?

S.Z: Najväčší zážitok turnaja bolo stretnutie so sirom Nickom Faldom. Odovzdal nám zaujímavé tréningové tipy, ako na drivingu, tak v krátkej hre.

R: Na turnaji sa predstavili viacerí Slováci. Bola medzi vami nejaká podpora?

S.Z.: Do finále sa prebojovalo päť Slovákov a šesť Čechov. Boli sme skvelá partia. Veľmi sme sa podporovali a fandili si.

R: Súboj o celkového víťaza bol nesmierne napínavý. V ktorom momente nastala tá zmena, kde sa celkové víťazstvo na turnaji otočilo v tvoj prospech?

S.Z.: Keď som uvidela časť slovenského tímu, ako mi prišla fandiť na 16. jamkovisko posledného dňa. To ma veľmi nabudilo. Zahrala som birdie a dostala sa tak do vedenia s náskokom jednej rany, ktorý som si udržala až do úplného konca.

R: Len málo golfistov má tu možnosť zúčastniť sa tak významného podujatia. Mohla by si čitateľom priblížiť celkovú atmosféru turnaja?

S.Z.: Na turnaji bolo cítiť veľkú snahu organizátorov, ktorí urobili maximum pre to, aby sme sa cítili čo najlepšie. Turnaja sa zúčastnili i hráči z veľmi vzdialených krajín, ako napríklad z Brazílie. Napriek tomu sa organizátorom podarilo vytvoriť priateľskú a takmer rodinnú atmosféru. Preto som sa cítila veľmi dobre, skoro ako na slovenských turnajoch.

R: Na turnaji Faldo Series víťazi okrem klasických trofejí získajú väčšinou nejakú špeciálnu výhru. Čo ťa čaká po tomto víťazstve?

S.Z.: Víťazi všetkých vekových kategórií majú automaticky právo sa zúčastniť na Faldo Series Asia Grand Final vo Vietname, ktoré sa uskutoční v marci budúceho roku.

Sára je teda jednou z piatich postupujúcich hráčov, ktorí budú Európu zastupovať na ázijskom šampionáte. Za rozhovor i za vzornú reprezentáciu jej ďakujeme a prajeme mnoho úspechov aj do blížiacej sa sezóny 2017. Poďakovanie patrí i golfovému klubu Black Stork, ktoré toto podujatie každoročne usporadúva na svojom ihrisku A PGA Golf Course.

Srdečne gratulujeme!

Spravodajstvo po finálovom kole:

Faldo Series Grand Final 2016 pozná nových víťazov. Je medzi nimi aj Slovenka!

Medzinárodný šampionát série turnajov Faldo tohto roku hosťovalo ihrisko Stoke by Nayland vo Veľkej Británii v termíne 11.-13-10. Našim reprezentantom sa po celý priebeh turnaja darilo skutočne excelentne, keď svojim skóre obsadzovali vedúce priečky v konkurencii šampiónov postupujúcich z národných kôl.

Do úspešného víťazného konca dotiahla svoje pôsobenie na turnaji predovšetkým Sára Zrníková. S výsledkom +2 sa stala už druhou slovenskou víťazkou, a to nielen vo svojej vekovej kategórii, no predstihla i skúsenejšie konkurentky v kategórii U21.

Zrníková si momentálne plní milé povinnosti víťazky na galavečere odovzdávania cien, ale už zajtra vám v podrobnejšom článku popíše svoje účinkovanie na tomto veľmi vydarenom turnaji.

Všetkým našim reprezentantom srdečne gratulujeme!

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER