FALDO Series Grand Final,  26.-28. november 2018 v Al Ain – bodovali aj Slováci

Srdečne gratulujeme Michalovi Brezovskému, ktorý v celkovom poradí obsadil 5. miesto na európskom finále.
Päť víťazov 9. ročníka medzinárodného turnaja FALDO SERIES Slovakia Championship pre juniorov do 21 rokov, ktoré bolo v auguste na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici, postúpilo na európske finále FALDO Series Grand Final 26.-28. novembra 2018  na ihrisku Al Ain Equestrian Shooting & Golf Club v Spojených Arabských Emirátoch. Hostiteľom 22. ročníka turnaja bol opäť Sir Nick Faldo, 6-násobný MAJOR víťaz osobne.

Víťazom kategórie do 21 rokov sa stal Michal Brezovský so skóre 210 (71, 72, 67).  V celkovom poradí sa umiestnili Pavol Mach (212; 73,71,68) na 10. mieste, Karolína Stará (213; 68,73,72) na 16. mieste, Antónia Zacharovská (227; 71,79,77) na delenom 50. mieste spolu s Adamom Šangalom (227; 73,81,74) a Samuel Husárik (239; 77,85,77) na 58. mieste.

“Som nesmierne rada, že som mohla sprevádzať víťazov slovenského kola Faldo Series na európskom finále,“  hovorí Sylvia Hrušková riaditeľka turnaja a generálna riaditeľka golfového rezortu Black Stork, „Sir Faldo prisľúbil osobnú účasť na 10. ročníku FALDO Series Slovakia v auguste 2019 na ihrisku Black Stork vo Vysokých Tatrách, “ dodala.

„Faldo Series Grand Final bol jeden z najväčších turnajov, ktoré som hrala. Organizácia turnaja zo strany Sira Nika Falda, ako aj zo strany pani Sylvie Hruškovej, ktorá nám robila doprovod, psychickú oporu a počas turnaja aj rozhodkyňu, boli zvládnuté na výbornú. Počas turnaja som nebola v 100% zdravotnom stave, čo ovplyvnilo moju hru a výsledky, avšak odniesla som si množstvo nových skúseností, rád, zážitkov a spoznala nových ľudí. Ihrisko bolo veľmi pekné a vo výbornej kondícii, trochu ma prekvapili greeny a nemala som istotu čo tá lopta urobí,“ hodnotila Antónia Zacharovská, členka Lomnického golfového klubu.

Sir Nick Faldo komentoval turnaj takto: “It’s been a fantastic year for the Faldo Series, and the standard of this week’s golf epitomised that. We had the most international field we’ve ever had this year, and you just have to look at the list of winners to see that. Having winners from the likes of Kazakhstan and Slovakia goes to show, how the game is growing, and if the Faldo Series can be a small part of that, then that makes me so proud.”

FALDO SERIES bolo založené v 1996, 40 Faldo Series turnajov sa koná v 30 krajinách po celom svete s viac než 7000 zúčastnených golfistov. K predchádzajúcim víťazom Faldo Series patria Tseng Ya-ni, Rory Mcllroy, Nick Dougherty, Marc Warren, John Parry, Melissa Reid, Florentyna Parker a Yani Tseng, všetci víťazí na Tour. Podporovaný svetovou a európskou golfovou organizáciou The R&A a European Tour.

 Autorka: Danka Velecká

Fotogalériu nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER